W najbliższą niedzielę ulicami Torunia przejedzie wyjątkowa kolumna. Organizatorzy akcji zapowiadają, że nie będzie to typowy protest, a świąteczny akcent z ważnym przesłaniem. Sprawdź szczegóły!
Przez miasto przejedzie kolumna 20 oświetlonych i świątecznie ozdobionych ciągników rolniczych.
[FOTORELACJANOWA]10310[/FOTORELACJANOWA]
Organizatorzy akcji zapewniają, że przejazd tym razem nie będzie utrudniał ruchu drogowego, a jego celem jest jedynie zwrócenie uwagi na problemy polskiego rolnictwa, zwłaszcza w kontekście zawartego porozumienia między Komisją Europejską a krajami Mercosur.
- Będziemy poruszać się zwartą kolumną, z prędkością 30 km/h. Na czele będzie radiowóz policyjny, na końcu będzie podobnie
- wyjaśnia Bartłomiej Lipka, jeden z organizatorów przejazdu.
Kolumna ciągników wjedzie do Torunia około godziny 16:00, poruszając się trasą obejmującą główne ulice miasta. Trasa rozpocznie się od Szosy Lubickiej i poprowadzi przez Żółkiewskiego, Kościuszki, Grudziądzką, Przy Kaszowniku, Odrodzenia, Czerwoną Drogę, Kraszewskiego i Broniewskiego do placu Skalskiego.
Po zawrotce ciągniki wrócą ulicą Broniewskiego, Kraszewskiego, aleją Jana Pawła II oraz Wałami gen. Sikorskiego na plac Cyrkowy. Na placu Cyrkowym planowany jest postój, którego długość będzie zależała od zainteresowania mieszkańców. Odjazd z placu odbywać się będzie indywidualnie.
Zdaniem protestujących, przejazd ma na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację polskich rolników, szczególnie w obliczu porozumienia między Komisją Europejską a krajami Mercosur, które, zdaniem organizatorów, może negatywnie wpłynąć na krajowe rolnictwo.
- Niedzielna akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy polskiego rolnictwa, szczególnie w kontekście zawartego pomiędzy Komisją Europejską a krajami Mercosur porozumienia - dodaje Lipka.
W odróżnieniu od wcześniejszych protestów, które blokowały drogi w Toruniu, niedzielna akcja ma przebiegać płynnie i nie powodować utrudnień w ruchu. Organizatorzy liczą na to, że świąteczna forma przejazdu – oświetlone i udekorowane ciągniki – zwróci uwagę mieszkańców oraz pozwoli na spokojny dialog dotyczący problemów polskiego rolnictwa.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz