Zamknij
Ważne

Toruń z nowym tytułem od UNICEF! Prezydent odebrał elitarny certyfikat

06:00, 26.11.2024
Skomentuj fot. © UMT 2024, autor: Sławomir Kowalski, licencja: CC BY-NC 4.0 fot. © UMT 2024, autor: Sławomir Kowalski, licencja: CC BY-NC 4.0

15 listopada 2024 roku Toruń oficjalnie otrzymał prestiżowy tytuł „Miasta Przyjaznego Dzieciom” przyznawany przez UNICEF Polska. Certyfikat odebrał prezydent miasta Paweł Gulewski podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

[FOTORELACJANOWA]11943[/FOTORELACJANOWA]

Tytuł „Miasta Przyjaznego Dzieciom” to potwierdzenie, że Toruń tworzy sprzyjające warunki życia dla najmłodszych mieszkańców. Miasto wdraża zapisy Konwencji o prawach dziecka oraz realizuje program UNICEF, który wspiera rozwój dzieci i młodzieży.

Prezydent Paweł Gulewski podkreślił, że tytuł to nie tylko powód do dumy, ale także zobowiązanie:

– Od tej chwili ruszają nasze starania o to, żeby sprostać tym wszystkim wymogom, które nakłada na nas ten tytuł. Przez ostatnie dwa lata realizowaliśmy programy działań na rzecz dzieci i młodzieży. Zidentyfikowaliśmy sobie pola, przy których będziemy musieli zintensyfikować pracę. To jest: partycypacja, bezpieczeństwo, uczestnictwo dzieci i młodzieży w życiu Torunia, infrastruktura dedykowana dzieciom, przyjazne

[ZT]61510[/ZT]

Jak Toruń zdobył ten tytuł?

Droga do uzyskania certyfikatu rozpoczęła się w 2021 roku. Miasto przeprowadziło diagnozę sytuacji dzieci w Toruniu, przygotowało program działań i wdrożyło konkretne inicjatywy, takie jak tworzenie przyjaznych przestrzeni i powołanie Młodzieżowej Rady Miasta.

W maju 2023 roku Toruń oficjalnie przystąpił do programu UNICEF. W sierpniu 2024 roku Kapituła Programu oceniła pozytywnie działania miasta i przyznała mu tytuł „Miasta Przyjaznego Dzieciom”.

Międzynarodowy program UNICEF

Program „Miasto Przyjazne Dzieciom” działa od 1996 roku w 45 krajach, obejmując ponad 4000 miast, w tym Paryż, Londyn czy Quebec. W Polsce tytuł ten posiada zaledwie 14 miast, w tym Kraków, Gdynia, Poznań i teraz Toruń.

Certyfikat jest przyznawany na dwa lata. Miasta muszą stale udowadniać, że spełniają wymagania programu i wdrażają działania poprawiające jakość życia dzieci.

Zobacz także: 

(W.P )
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

BolekBolek

5 0

Wrzucić na tablicę na wieździe do Torunia, żeby było widać :)

13:24, 26.11.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MmmMmm

3 0

To zasługa chyba poprzedniego prezydenta

18:17, 26.11.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

Każdy kto nie brał karty w referendum do glosowania, ma jej krew na rękach. Definitywnie powinien zostać przerobiony na mydło, a politykom którzy do tego zachęcali, wydłubać oczy.

***** kolorowych

14:39, 2025-07-04

0%