Prezydent Torunia spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia Handlowców Manhattanu, aby omówić przyszłość targowiska na Rubinkowie. Jaka przyszłość czeka to miejsce?
Paweł Gulewski od początku podkreślał, że głównym celem władz miasta jest zapewnienie maksymalnego wykorzystania potencjału terenu „Manhattanu” oraz stworzenie komfortowych warunków zarówno dla kupców, jak i klientów.
Jak informuje magistrat, prezydent zwrócił też uwagę na znaczenie targowiska w życiu lokalnej społeczności, podkreślając jego rolę i znaczenie dla lokalnej społeczności.
- To nie tylko miejsca handlu, wymiany towarów, ale również informacji i opinii. Miejsca spotkań różnych grup wiekowych, ale także jedne z niewielu punktów styczności społeczności miejskiej z wiejską. Dostrzegam potencjał takich miejsc. Zastanawiamy się jak go w pełni wykorzystać, uwzględniając fakt, że w ostatnich latach obserwujemy trend, zwrot ku zrównoważonemu i ekologicznemu stylowi życia
- mówił podczas spotkania Gulewski.
Prezydent zapewnił również kupców, że w najbliższym czasie nie ma planów budowy linii tramwajowej na terenie targowiska, choć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje taką możliwość. Dodał, że targowisko pozostanie na obecnej lokalizacji, a dostęp do bezpłatnego parkingu, zarówno dla kupców, jak i klientów, będzie utrzymany.
Jedną z kluczowych kwestii poruszonych podczas spotkania była wysokość opłat dla kupców. Paweł Gulewski zapewnił, że w pierwszym roku po przejęciu zarządzania targowiskiem przez Urbitor, stawki opłat nie ulegną zmianie.
- Obecnie musimy opracować nowy regulamin, nawiązać współpracę z handlującymi i przyjrzeć się temu w jaki sposób sprawić, aby targowisko pozostało nadal miejscem życia lokalnej społeczności - dodał.
Podczas spotkania obecny był także Rafał Lachowicz, prezes Urbitoru, który zapowiedział, że wkrótce odbędzie indywidualne rozmowy z kupcami, aby omówić obecne potrzeby targowiska. Będą poruszane kwestie dotyczące wysokości opłat, kosztów utrzymania oraz możliwości modernizacji infrastruktury.
Kolejne spotkanie z kupcami planowane jest na drugą połowę października, kiedy to zostaną omówione szczegóły współpracy między kupcami a spółką Urbitor.
rrrrrrrrrrrrrr08:01, 06.10.2024
jeszcze 4 lata dialogu i decyzja🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠
Alek12:04, 06.10.2024
Targowisko to kultowe miejsce spotkań i zakupów mieszkańców Torunia. Można tam kupić żywność od rolnika bez chemi . Pamiętam jak jeszcze z moim dziadkiem robiłem tam zakupy.
Zmiana15:01, 06.10.2024
Szkoda że Zaleski wcześniej nie został odsunięty od prezydentury. Może Gulewski w końcu postawi na stworzenie przyjaznego klimatu dla przemysłu czy tworzenie nowych miejsc pracy. To stawianie przez Zaleskiego na kulturę i sport to dramat za który przyjdzie nam pewnie płacić kilka lat.
wtf13:52, 08.10.2024
Gulewski postawi na co? On nie ma zielonego pojęcia jak zarządzać miastem, a co dopiero coś z biznesem. Jak na razie zablokował albo sprdl kluczowe inwestycje miejskie, a o kontaktach z przedsiębiorcami zapomniał już dawno. On nie ma o tym pojęcia i ma w dpie biznes. A poza tym po pisie jest pogrom w gospodarce i takie miasta jak Toruń ledwo gospodarczo zipią nie ważne kto jest sołtysem.
ragaz22:02, 06.10.2024
Przede wszystkim estetyka tego miejsca! Te zagrzybione budy! Jest XXI wiek a nie lata 90. To odpycha i urąga miastu. Tak samo wygląda sąsiadująca z targowiskiem zagrzybiona Jadłodzielnia zrobiona z płyty wiórowej. Wstyd!
projektantka05:55, 07.10.2024
Tam ma przebiegać szeroka ulica dla autek, ma łączyć Lubicką ze Skłodowskiej.
🤑17:29, 08.10.2024
Jest już ulica Bukowa
Furuiza 14:10, 07.10.2024
Patrz mpu-torun.pl MPU 144
Al16:40, 07.10.2024
Gulewski i plan to tak jakby Polska reprezentacja i złoty medal ha ha
wiocha13:47, 08.10.2024
Ja prdl, linia tramwajowa nie, ale tandetny bazar z azjatyckimi ciuchami tak. To się nazywa miasto XXV wieku. Gulczas normalnie wyprzedza swoją epokę o 4 stulecia! On w ogóle zdaje sobie sprawę co on bredzi? Niech się nagra i 100 razy odtworzy, może coś do niego trafi :/ Lokalny gwniany bazar zamiast nowoczesnego tramwaju służącego całemu miastu! To się w pździe nie mieści.
5 1
większość owoców i warzyw pochodzi z hurtowni + pokaż rolnika, który nie używa chemii