Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla województwa kujawsko-pomorskiego przed marznącymi opadami deszczu. Ślisko na drogach i chodnikach może być od niedzielnego wieczora do poniedziałku rano.
W nocy z niedzieli na poniedziałek możliwa jest gołoledź na drogach w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Synoptycy prognozują opady marznącego deszczu lub mżawki. Służby drogowe są w gotowości.
Ostrzeżenie dotyczy powiatów: brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, grudziądzkiego, nakielskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego i wąbrzeskiego oraz Bydgoszczy i Grudziądza.
Dyżurny z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Przytarski poinformował PAP, że obecnie warunki na drogach krajowych w woj. kujawsko-pomorskim są czarne i mokre. Służby są jednak cały czas w gotowości, a sprzęt wyjedzie na drogi regionu, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Gołoledź spodziewana jest głównie w północno-zachodniej części regionu. (PAP)
autor: Tomasz Więcławski
twi/ pat/
debil23:37, 21.01.2024
Tragedia i straszne to jest ddtoruń. 24/7, cały rok, tak że nawet nie trzeba tego specjalnie komunikować.
tragedia za tragedią10:20, 22.01.2024
tragedia to jest synonim dla ddt. Ścieku informacyjnego tworzonego przez ludzi, których powołaniem jest grabienie liści .
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04