Od września tego roku podróżujący autostradą A1 między Gdańskiem a Toruniem mieli powód do zadowolenia. Przejazd samochodów osobowych i motocykli na 152-kilometrowym odcinku był bezpłatny. Teraz podjęto nową decyzję w tej sprawie.
Od kilku miesięcy zwolnienie z opłat obowiązywało we wszystkie dni tygodnia. Jednak, aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, kierowcy musieli i nadal muszą pamiętać o pobraniu tzw. "biletu zerowego". Procedura jest prosta: podjeżdżając do bramek wjazdowych, należy pobrać bilet, a następnie, przy zjeździe z autostrady, wręczyć go inkasentowi, który otworzy szlaban.
Do dziś wiadomo było, że zwolnienie z opłat obejmuje okres od 4 września 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku, do godziny 23:59. Jednak premier Donald Tusk razem z rządem podjęli kolejną decyzję w tej sprawie. Wiadomo, jak będzie od 1 stycznia 2024 roku. Decyzja ta została podjęta na pierwszym posiedzeniu rządu.
Decyzja o utrzymaniu darmowego przejazdu A1 po styczniu 2024 roku została poparta tłumaczeniem premiera Donalda Tuska, który podkreślił, że ludzie przyzwyczajają się do korzystnych dla nich zmian.
- Nie chcemy dewastować ludziom planów. Natomiast mieliśmy na rządzie ciekawą dyskusję o tym, czy Polacy, którzy nie korzystają z autostrad, powinni współfinansować zwolnienie z opłat. Są rodziny, których nie stać na paliwo, które nie mają samochodu. Trzeba się nad tym zastanowić. Na razie zdecydowaliśmy się na doraźne rozwiązanie
- powiedział na konferencji prasowej Donald Tusk.
Poza autostradą A1, która pozostanie darmowa, od lipca bez opłat jeździ się też na autostradzie A2 na odcinku od Strykowa do Konina, a także na A4, na trasie od Wrocławia do węzła Sośnica.
100% dziadostwa20:14, 19.12.2023
DW, który masz wiecznie problemy z logicznym myśleniem- rzetelność nakazywałaby przekazać info, do kiedy decyzja o zwolnieniu będzie aktualna. Ale jesteś tandeciarzem od wstawiania wyysrywów, a o rzetelności tyko kiedyś słyszałeś w tramwaju.
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
Każdy kto nie brał karty w referendum do glosowania, ma jej krew na rękach. Definitywnie powinien zostać przerobiony na mydło, a politykom którzy do tego zachęcali, wydłubać oczy.
***** kolorowych
14:39, 2025-07-04