Zamknij
Ważne

Toruń | Duże zmiany na Bielanach. Zupełnie zamkną ruchliwe skrzyżowanie

08:13, 20.12.2023 Aktualizacja: 10:02, 21.12.2023
Skomentuj Archiwum DDToruń Archiwum DDToruń

Szosa Okrężna przechodzi metamorfozę, w związku z czym mieszkańcy muszą przygotować się na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ulicą Gagarina. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Realizowana od 2 października bieżącego roku przebudowa obejmuje niemal kilometrowy odcinek, na którym powstaje nowy układ drogowy. Projekt zakłada znaczne ulepszenia infrastruktury drogowej, w tym pobudowanie ścieżek rowerowych, nowych chodników, ronda, a przede wszystkim dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu każda.

Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy ONDE S.A., informuje, że zakończono już budowę kanalizacji deszczowej pod zachodnią jezdnią Szosy Okrężnej, sięgając od ulicy Łukasiewicza do Gagarina. Obecnie prace koncentrują się na budowie kanalizacji sanitarnej na obszarze ronda, czyli na skrzyżowaniu Szosy Okrężnej i ulicy Gagarina. Planuje się, że na początku przyszłego roku rozpoczną się prace związane z korytowaniem jezdni zachodniej.

Prace podzielono na pięć etapów.  W związku z tym w środę (20 grudnia) skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu. Zostanie on przełożony na tymczasowy objazd.

- Zmiana związana jest z koniecznością budowy wszystkich sieci podziemnych, a także budową samego ronda 

- mówi Tomasz Królak.

Szacuje się, że remont zakończy się w sierpniu 2025 roku. Prace są finansowane kwotą 18.436.897,36 zł.

Zobacz także:

(D.W./MZK Toruń)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

abcabc

1 1

Ta sama firma remontuje drogę nr 80 w Przysieku i Górsku. Najpierw polozyla nowy asfalt. Potem sporą część tego nowego poownie zerwała. Od kilku tygodni nikogo na drodze nie widać. Termin zakończenia remontu już minął a rozgrzebana droga straszy.

23:49, 20.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NagłówekNagłówek

1 1

Tytuł tego artykułu to jawne sianie dezinformacji. Skrzyżowanie jest i ma się dobrze. Przejechać też można, zachowano wszystkie relacje. Jedyna różnica, że jedzie się kawałek obok po betonowych płytach, które stanowią objazd dla standardowej "krzyżówki".

10:17, 21.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu

Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.

też kierowca

17:53, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

0%