Kolejne osoby w kryzysie bezdomności już wkrótce mogą mieć bezpieczne schronienia. Toruńska organizacja planuje kupić kilka kolejnych instalacji typu igloo. Potrzebne są jednak spore pieniądze.
O pomyśle instalacji w Toruniu iglo dla bezdomnych pisaliśmy już pod koniec sierpnia 2022 roku. Informowaliśmy wtedy, że pomysł instalacji, w których mogą zimą zamieszkać osoby bezdomne, wymyślił Startup z Ostrawy w Czechach, a tego typu rozwiązanie wprowadzono już praktycznie w całej Europie, poza Polską.
[ZT]41667[/ZT]
Do Torunia trafiło wtedy od darczyńców 10 takich obiektów. Serce Torunia, odpowiedzialne za realizację pomysłu. dostało je od darczyńców. Pod koniec października ubiegłego roku w igloo zamieszkał z mężczyzna z czworonogiem. Potem znaleziono lokalizację dla kolejnych schronień. Po okresie zimowym igloo zostały jednak odebrane zamieszkującym je osobom i zdezynfekowane. Teraz czekają na kolejną zimę.
Wszystko na to wskazuje, bo Serce Torunia nie zamierza w tej kwestii odpuścić. Na facebookowym profilu organizacji pojawił się post, z którego wynika, że wolontariusze chcą być przygotowani do pomocy kolejnych osobom w kryzysie bezdomności.
- Od początku działania, Serce Torunia skupia się na budowaniu zaufania i bliskich relacji z osobami wykluczonymi. Dlatego dziś już wiemy, że potrzeby są większe. Zima za pasem i z tego powodu uruchamiamy pierwszą w historii naszego Stowarzyszenia zbiórkę. Naszym celem jest sprowadzenie z Czech 10 nowych dwuosobowych schronień dla osób w kryzysie bezdomności. [...] Zamierzamy przywieźć je z Czech, prosto od producenta
- czytamy na profilu Serca Torunia.
Koszt 10 dodatkowych igloo to 10 tysięcy złotych. Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ. Jak dotąd udało się zebrać nieco ponad dwa tysiące złotych.
- Apelujemy o wsparcie naszej zbiórki, abyśmy mogli sprowadzić 10 nowych, dwuosobowych igloo i pomóc osobom w kryzysie bezdomności przeżyć zimę!!! Wierzymy, że i tym razem pokażemy MOC, z jaką bije SERCE TORUNIA!!! - dodają przedstawiciele organizacji.
Igloo dla osób w kryzysie bezdomności wprowadzają kolejne miasta. Po Toruniu zdecydował się na to m.in. Poznań.
Łoś12:57, 11.10.2023
Powinni zasiadać na wiejskiej a posłowie w iglo. Poziom debaty podobny pewnie
podatnik 18:07, 11.10.2023
niech przestaną chlać i idą do roboty.. Już bez przesady!
pomysłowy Dobromir 09:26, 12.10.2023
a nie można im udostępnić jakiegoś nieużywanego fortu? mamy kilka
Torunianie10:44, 12.10.2023
Niech zrozumiem. Mamy przymusowo wziąć do siebie od Niemców niechcianych bezdomnych ludzi z Afryki i stworzyć im miejsce do życia, leczyć, karmić i ubierać, a bezdomnym Polakom dać iglo i pozwolić żeby ich wyzywano od pijaków ? Każdy bezdomny to inna historia i inna tragedia - alkohol często pojawia się dopiero w chwili przechodzenia w bezdomność i stan beznadziei...
odp14:12, 12.10.2023
Żadna historia , ludzie zaczynają chlać bo lubią a później jest za późno i wtedy jest tragedia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
Każdy kto nie brał karty w referendum do glosowania, ma jej krew na rękach. Definitywnie powinien zostać przerobiony na mydło, a politykom którzy do tego zachęcali, wydłubać oczy.
***** kolorowych
14:39, 2025-07-04
0 0
tak, zróbmy tak, okoliczni mieszkańcy tego właśnie pragną, lubią syf, tylko żabkę jeszcze blisko dajcie.