To efekt głosowania mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Torunia na 2022 rok. W ramach inwestycji przeprowadzono remont wybiegów dla psów.
Remont Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Przybyszewskiego w Toruniu został przeprowadzony w okresie od października 2022 r. do marca 2023 r. przez firmę SAWI Sławomir Waliszewski za kwotę 128 888 zł i obejmował wymianę ogrodzenia kojców dla psów. Wymienione zostały uszkodzone siatki i murki oddzielające kojce.
Gmina Miasta Toruń od lat niesie wszechstronną pomoc bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom. Realizuje ten cel poprzez finansowanie funkcjonującego na terenie gminy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, które od lat działa przy ul. Przybyszewskiego 3. Toruńskie schronisko jest placówką prowadzoną przez personel mający wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań związanych opieką nad zwierzętami i wysoko ocenianą.
Trafiające tam zwierzęta mają zapewnioną właściwą opiekę, w tym weterynaryjną i godne warunki bytowania, a wszystkie te, które opuszczają schronisko i których stan zdrowia lub wiek pozwala na przeprowadzenie takich zabiegów, są oznakowane elektronicznie i poddawane zabiegom sterylizacyjnym. O wysokiej skuteczności działań w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt świadczą dane dotyczące osiąganego w schronisku poziomu adopcji - w roku ubiegłym wyniósł on 92,94% dla psów i 76,46% dla kotów.
Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym. W tego typu placówkach porzucone czworonogi mogą nie tylko znaleźć bezpieczne schronienie, ale również uzyskać kompleksową pomoc medyczną i behawioralną.
W istocie żadne schronisko nie jest bowiem docelowym mieszkaniem dla zwierzaków, lecz przede wszystkim ośrodkiem adopcyjnym, dającym podopiecznym szansę na nowe, lepsze życie.
Z roku na rok przybywa zwierząt, które „zasilają” szeregi toruńskiego Schroniska. Miasto dba jednak, by obiekt ten funkcjonował sprawnie, z roku na rok zwiększając środki finansowe desygnowane na ten cel. W 2022 r. z budżetu Miasta Torunia wydane zostało na zapewnienie bezdomnym zwierzętom schronienia, pożywienia i opieki blisko 1,490 mln zł.
Zobacz także:
Aska16:36, 03.05.2023
1 raz cos ma sens.
Bo np to cos po lewej stronie Wisly z 3 budkami i piachem przypomina mi karierę budynia Toruńskiego.
gość13:31, 04.05.2023
Gdyby kochający pieski ich właściciele nie traktowali psów jak maskotek, nie potrzebne by były schroniska. Pani posłanka ta która najwięcej krzyczy wie o tym najlepiej. CI, którzy nie mają psów - nie krzywdzą ich.
do IKA10:35, 05.05.2023
Nie adoptuje się psa dla zabawy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wenezeulski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Pani Gembicka ma rację, ale nie zdołała wskazać rozwiązania tej sytuacji, a rozwiązanie jest proste: trzeba przegonić rudego niemca i jego bandę i ukarać surowo za zddradde i zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. I będzie ład, porządek, bezpieczeństwo, rozwój i dobrobyt.
Wojas
18:10, 2025-07-06
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
Polak zastraszoną mniejszością we własnym kraju! W tę stronę pędzi ten zasrany lewacki nurt!
zakały ludzkie
17:05, 2025-07-06
Po śmierci Klaudii: Fundacja żąda danych
zdelegalizować te pasożytnicze lewackie organizacje i fundacje, funkcjonujące za unijną kasę i dedykowane do rozkładu życia społecznego i tradycyjnych wartości
won!
17:03, 2025-07-06
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
dziki kraj nam tu robia, noze z soba nosza? boooze co za niehonorowe prymitywne narody
western
16:33, 2025-07-06
1 3
Nie pluj jadem. ADOPTUJ 🙂