Toruński magistrat zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie organizacji ruchu na Bydgoskim Przedmieściu.
Rada Okręgu Bydgoskie wystąpiła do Prezydenta Miasta z wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie organizacji ruchu na Bydgoskim Przedmieściu, argumentując, że osiedle bardzo się zmieniło w ostatnich latach i wiele kwestii dotyczących funkcjonowania pieszych i kierowców w tej przestrzeni wymaga uporządkowania.
Wspólnie z mieszkańcami chcemy zastanowić się, jakie rozwiązania należy wprowadzić w tym rejonie, aby piesi czuli się bezpiecznie, a kierowcy korzystali z optymalnych rozwiązań drogowych w tej przestrzeni. Które ulice powinny być jednokierunkowe lub dwukierunkowe? Gdzie powinien być wprowadzony zakaz skrętu? Gdzie powinien pojawić się kontrapas rowerowy?
Dodatkowo chcemy porozmawiać z mieszkańcami o propozycjach rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze ograniczonym al. Jana Pawła II, ul. Matejki, ul. Krasińskiego, ul. Chopina. Jakie opinie w tym zakresie mają torunianie zamieszkujący ten obszar? Co sądzą o takiej koncepcji pozostali mieszkańcy?
Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym i powiedz nam, co należy zmienić w organizacji ruchu na Bydgoskim Przedmieściu. Zapraszamy 13 kwietnia 2023 r. (czwartek), o godz. 17:00 do Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Krasińskiego 45/47.
Jeżeli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, prześlij swoją opinię. Propozycje dotyczące organizacji ruchu na Bydgoskim Przedmieściu można składać w terminie do 28 kwietnia 2023 r. drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr. tel. 56 611 86 73.
Zobacz także:
Robert 08:26, 12.04.2023
Posadzić drzewa!
ktaśtam09:19, 12.04.2023
zabetonować!!!
Zenobiusz 09:43, 12.04.2023
Konsultacje,to ściema. Rada miasta zagłosuje,tak jak chce Prezydent miasta. Zmiany w strefie płatnego parkowania i tak zostaną wprowadzone.
śmieszne..12:59, 12.04.2023
Teatrzyk mający na celu stworzenie pozorów że mieszkańcy mają głos. Co najwyżej jest on możliwy jeśli popiera wizje miasta.
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04