Zamknij
REKLAMA

Toruń: miasto ma do rozdania ponad 4 miliony złotych. Zobacz, na co pójdą pieniądze

11.00, 23.01.2023 D.W./UM Toruń
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Rozstrzygnięty został konkurs ofert na rozwój sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Dotacje trafią do 58 toruńskich klubów sportowych.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Prezydent Miasta Torunia 18 listopada 2022 r. ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w okresie od 15 lutego do 31 grudnia 2023 r.

W budżecie miasta na rok 2023 na wykonanie tego zadania zaplanowano 4.250.000 zł. W ramach konkursu ofert na 2023 rok wpłynęło 61 projektów. Wszystkie oferty zostały rozpatrzone pozytywnie.Na szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo rozdysponowano 4.194.600 zł, które rozdzielono między 58 klubów dla 5050 licencjonowanych zawodników.

Środki uzyskane na realizację zadań mogą zostać przeznaczone wyłącznie na koszty niezbędne i związane bezpośrednio z wykonaniem zadania, m.in. na: pokrycie kosztów utrzymania lub korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego i organizacji wydarzeń sportowych; dofinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzeń jednak nie więcej niż do 60% udzielonej dotacji i realizację programów szkolenia sportowego

- informuje toruński magistrat.

Poza tym, pieniądze można będzie również przeznaczyć na pokrycie kosztów udziału we współzawodnictwie sportowym, w tym organizacji i udziału w imprezach sportowych najwyższej rangi: Mistrzostwa/Puchar Świata, Mistrzostwa/ Puchar Europy, Mistrzostwa/Puchar Polski, zakup sprzętu i odzieży sportowej oraz osprzętu/akcesoriów oraz zgrupowania, konsultacje i letnie obozy sportowe

Dotacje dla toruńskich klubów sportowych przyznawane są na podstawie uchwały nr 936 Rady Miasta Torunia z dnia 4 listopada 2010 roku (z poźn. zm.) w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Gminę Miasta Toruń.

 

Zobacz także:

(D.W./UM Toruń)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%