Zamknij
REKLAMA

MZK w Toruniu z prestiżową nagrodą. Za co go doceniono?

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 15.00, 04.12.2022 A.J.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uzyskał tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 29 listopada w warszawskim Pałacu Staszica.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Toruńskie MZK jest jedną z 64 firm nagrodzonych tytułem w tym ogólnopolskim konkursie. Nagrodę odebrał w Warszawie prezes zarządu MZK Zbigniew Wyszogrodzki.

Celem konkursu Firma Dobrze Widziana jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

Tytuł „Firma Dobrze Widziana” może otrzymać każdy członek Business Centre Club – przedsiębiorstwo prywatne, państwowe lub jego oddział. Może być to mała, średnia lub duża firma, a  konkurs ma zasięg ogólnopolski.

 Oceny dokonuje się na podstawie ankiety konkursowej, która zawiera podstawowe informacje o działalności każdej z firm w kontekście spełniania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. Istotnym elementem podlegającym ocenie jest polityka firmy wobec pracowników, w tym przestrzeganie zasad równouprawnienia, narzędzia i procedury wewnętrzne sprzyjające wyrównywaniu szans zawodowych kobiet i mężczyzn; oceniana jest także skuteczność oraz metody komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy nt. jej społecznie odpowiedzialnych działań.

W skład Kapituły Konkursowej wchodzą osoby o uznanym autorytecie, działające społecznie i mające zasługi w promowaniu idei biznesu odpowiedzialnego społecznie oraz eksperci CSR.

W ankiecie MZK wymieniono m.in. wdrażane wewnątrz zakładu procedury i przedsięwzięcia zmierzające do tworzenia atmosfery dialogu i równości oraz wspierania pracowników. Podkreślono również prospołeczne i proekologiczne działania, związane z podstawową działalnością spółki (np. inwestycje w nowoczesny, niskoemisyjny tabor, przyjazną infrastrukturę), a także przedsięwzięcia wykraczające poza organizację transportu, jak udział w akcjach charytatywnych, wspieranie działalności organizacji pozarządowych.

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

SzydercaSzyderca

14 0

W przypadku spółek miejskich raczej jedyna nagrodą godną pochwalenia się była by taka przyznana przez mieszkańców. W tym przypadku to wzajemne lizanie się po fiutkach przez prezesikow 😁 15:47, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dddddddddddddddddddddddddd

9 1

a zarobki na warsztacie po 20 latach pracy bez nadgodzin 2800, jak żyć 17:18, 04.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

M.M.

0 0

To się zwolnij młokosie a nie siedzisz u tych dziadów 16:28, 06.12.2022


SernickSernick

8 0

Firma dobrze widziana przez kogo? 17:32, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QpaQpa

8 0

Niech posprzątają w autobusach i ogarną spóźnienia bo jak narazie to mogą dostać nagrodę Dziady roku 07:24, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A może A może

1 5

Da to do myślenia pasażerom. Skoro MZK jest co roku nagradzane to robi wszystko jak trzeba, a nawet więcej. Problemy na które narzekamy wszyscy nie pojawiają się z przyczyn zależnych od MZK. 08:35, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ernesternest

0 0

A ksiundz co tam robi? 19:17, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%