Zamknij
REKLAMA

Toruń: zrobili to przy całej jednostce. Chodziło o tego strażaka [FOTO]

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 18.00, 02.10.2022 .
Skomentuj Fot. KM PSP Toruń
REKLAMA

W toruńskiej straży pożarnej wyróżniono jednego z druhów. W ten sposób docenili jego bohaterki wyczyn.

O strażaku z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu pisaliśmy już na początku września. Ogn. Patryk Pawłowski to strażak zawsze zaangażowany i oddany jednostce.

[ZT]40594[/ZT]

Kilka tygodni temu podawaliśmy, że druh zarejestrował się jako dawca szpiku i komórek macierzystych w Fundacji DKMS, a niedawno miał szansę uratować komuś życie. Mężczyzna usłyszał, że gdzieś na świecie jest jego "brat bliźniak genetyczny" i bez najmniejszego wahania i zwłoki podjął decyzję. Patryk Pawłowski oddał swoje komórki macierzyste, czym jednocześnie podarował choremu pacjentowi szansę na nowe życie

Docenili go

[FOTORELACJA]8091[/FOTORELACJA]

Jego gest nie pozostał niezauważony. Jego bohaterstwo zostało nagrodzone i to w miejscu pracy, o czym informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

- Dzisiaj podczas zmiany służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu st. bryg. Sławomir Reszkowski Komendant Miejski PSP w Toruniu w obecności swoich zastępców udzielił pochwały ogn. Patrykowi Pawłowskiemu za wzorową i godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do uratowania życia osobie będącej w potrzebie

- czytamy na fanpagu jednostki.

Trzeba pomagać!

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi m.in. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%