Zamknij
REKLAMA

Pogoda pokrzyżowała plany drogowców. Prace będą prowadzone nocą!

15:00, 27.06.2022 | A.J.
Skomentuj fot. Waldemar Bujak
REKLAMA

Jak informuje MZK kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na Jarze. Jest to spowodowane wysokimi temperaturami, które utrudniają prowadzenie prac w ciągu dnia. 

Prace na budowie nowej linii tramwajowej idą pełną parą. Wzdłuż ul. Watzenrodego – na wysokości ul. Grasera -  rozpoczyna się układanie górnej płyty torowej.

Z  powodu upałów w nocy z 27 na 28 czerwca (poniedziałek – wtorek) część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych - od 19.00 do 6.00.

Wysokie temperatury nie sprzyjają np. „wylewaniu” betonu. Dlatego, by utrzymać prawidłowy reżim technologiczny wbudowania i pielęgnacji mieszanki betonowej, część prac musi zostać przeprowadzona nocą.

Linia tramwajowa na Jar

Nowa linia tramwajowa będzie przebiegała Szosą Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego aż do nowej pętli przy ul. Heweliusza, co daje łącznie prawie 13 tysięcy metrów toru pojedynczego nowego torowiska wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą.

Prace na poszczególnych odcinkach są na różnym etapie zaawansowania. Na pl. Not na przykład demontowane jest stare torowisko i frezowana nawierzchnia pod nowy układ torowo-drogowy.

Na szosie Chełmińskiej, na wysokości targowiska, trwa korytowanie i budowa odwodnienia, a na wysokości ul. Grunwaldzkiej przebudowywana jest sieć podziemna.

[ZT][/ZT]

Na ul. Długiej, od ronda Czadcy do ul. Mohna, rusza przebudowa uzbrojenia podziemnego i układanie podbudowy pod torowisko oraz jezdnie. Z kolej na odcinku od ul. Mohna do Szosy Chełmińskiej montowane są już szyny.

W rejonie ul. Traktorowej budowane jest odwodnienie i usuwane są kolizje energetyczne, a wzdłuż Polnej kotwione są szyny.

MZK przeprasza za utrudnienia.

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1656319303414[/ALERT]

 

(A.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%