Zamknij
REKLAMA

Sejmik młodych ma nową przewodniczącą. To studentka prawa na UMK!

15:00, 26.06.2022 | A.J.
Skomentuj Sesja inauguracyjna Młodzieżowego Sejmiku Województwa, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
REKLAMA

Od kilku dni w naszym województwie działa Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na uwagę zasługuje m.in. jego przewodnicząca.

 Nowo powołane gremium zebrało się w poniedziałek (20 czerwca) na swym pierwszym posiedzeniu. 

- Staraliśmy się zaprosić do Sejmiku Młodzieżowego przedstawicieli różnych środowisk – pasjonatów nauki, osoby działające w obszarze ekologii, aktywistów praw człowieka. Będziemy wsłuchiwać się w sugestie i propozycje młodego pokolenia. Myślę, że warto, bo przecież niedługo ci młodzi ludzie przejmą stery władzy.

– stwierdził w rozmowie z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki.

Nowa przewodnicząca 

Wybrana na przewodniczą gremium Izabela Kożuch jest studentką pierwszego roku prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i aktywną członkinią Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

Mieszka w niewielkim Lińsku w gminie Śliwice, gdzie dała się poznać jako osoba zaangażowana na rzecz lokalnej społeczności. Wiceprzewodniczącymi Młodzieżowego Sejmiku zostali Artur Pacuła z powiatu toruńskiego i Natalia Wiśniewska z powiatu świeckiego. 

Reprezentująca powiat tucholski Izabela Kożuch została przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji.

Ważni goście

Gośćmi oobrad byli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Krupa, wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Jacek Gajewski i Katarzyna Lubańska.

- Młodzi ludzie otrzymują narzędzia, żeby zmieniać województwo. Mam nadzieję na współpracę [Sejmiku Młodzieżowego] z sejmikiem województwa, bo zależy nam na ich punkcie widzenia. Pojawiły się już konkretne tematy, z którymi chcą się zmierzyć: wykluczenie komunikacyjne, zagrożenie zmianami klimatu, kryzys psychiatrii dziecięcej. To jest gremium, z którym należy się liczyć. Dla nas, radnych województwa, jest to głos, który powinniśmy usłyszeć.

– mówiła przed posiedzeniem przewodnicząca Elżbieta Piniewska.

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1655883228147[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%