Zamknij
REKLAMA

Toruń: miasto ujawnia plany na święta. Będzie się działo!

10:58, 25.11.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. UMT
REKLAMA

Toruń: miasto ujawnia plany na święta. Będzie się działo!

Toruń przygotowuje się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Dla mieszkańców i gości miasta przygotowano wiele atrakcji. Na miejskich ulicach wkrótce pojawi się świąteczna iluminacja.

Oficjalnie świąteczny okres w Toruniu zainaugurujemy 27 listopada 2021 roku. Na Rynku Staromiejskim w atmosferę świąt wprowadzi nas Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzjących czeka 40 stoisk, oraz zupełnie nowe atrakcje m.in.: karuzela wenecka i diabelskie koło młyńskie. Tradycyjnie wystawcy będą oferowali rękodzieło, dekoracje, regionalne produkty spożywcze, wyroby własne, pamiątki, figurki, ozdoby choinkowe i świąteczne, pamiątki oraz regionalne produkty spożywcze.

Dodatkową atrakcją dla gości Jarmarku Bożonarodzeniowego będą świąteczne koncerty:

Mirosław Deredas wraz z zespołem - wspomnienie Krzysztofa Krawczyka – 27.11. br.

Zespół Polo – 28.11. br.

Big Joe Cover Band – 4.12. br.

Koncert - Wiktoria Gołuńska i Piotr Pokutycki – 10.12. br.

Elvis po polsku! Koncert polskiego Elvisa Presleya – 11.12. br.

Krzysztof Iwaneczko – 12.12. br.

Jagoda Kret z zespołem – 19.12.br.

Poza Jarmarkiem na grudzień i początek stycznia zaplanowaliśmy wiele świątecznych atrakcji i wydarzeń. Już 5 grudnia br. w ramach Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów ulicami miasta ponownie przebiegną tysiące zawodników w czerwonych czapeczkach. Dla uczestników przygotowano możliwość rywalizacji na 4 dystansach:

Półmaraton Św. Mikołajów

10 km Świętych Mikołajów

5 km Świętych Mikołajów

5 km Nordic Walking

Bieg jest otwarty dla wszystkich amatorów-biegaczy, którzy wypełnili formularz zgłoszenia udziału i uiścili opłatę startową. Start i Meta zawodów zlokalizowana będzie na Stadionie Miejskim przy ul. Bema.

17 grudnia wszystkich amatorów jeżdżenia na łyżwach zapraszamy na Wielką toruńską świąteczną ślizgawkę - Christmas on ice.

W programie wiele atrakcji:

koncert duetu jazzowego Jana Gembali – Christmas Song’s

wizyta św. Mikołaj z elfami – prezenty i wspólne zdjęcia

drzewka bożonarodzeniowe dla torunian – Lasy Państwowe

bożonarodzeniowa poczta św. Mikołaja

pokaz jazdy ekstremalnej na łyżwach Łukasz Korzestański

konkurs hokejowych rzutów karnych, szkółka łyżwiarska dla najmłodszych – Ice&Roll

konkurs taneczny – „Pary tańczą na lodzie”, pokaz grupy synchronicznej Team Lesoleil

pokazy umiejętności hokejowych – Sokoły Toruń

występ solistów klubu AXEL Toruń

turniej curlingu z Toruńskim Clubem Curlingowym

dyskoteka na lodzie, słodycze oraz gorąca czekolada i herbata dla najmłodszych

21 grudnia tradycyjnie spotkamy się na Wigilii Miejskiej na Rynku Nowomiejskim. Na uczestników będzie czekał wigilijny poczęstunek i świąteczne upominki.

Dzień później, 22 grudnia br. rozpoczniemy kolędowanie przy szopce na Rynku Nowomiejskim, które potrwa aż do 5 stycznia. Plan koncertów:

22 grudnia - Zespoły muzyczne z OPP Dom Harcerza oraz MDK23 grudnia - Zespół dziecięcy Malitumba28 grudnia - Zespoły muzyczne z MDK29 grudnia - Monika i Dawid Trawiccy30 grudnia - Igor Nowicki2 stycznia - Zwierzak3 stycznia - Zespół BezPrzerwy4 stycznia - Zespoły muzyczne z OPP Dom Harcerza oraz MDK5 stycznia - Zespoły muzyczne z MDK

Obchody Sylwestra Miejskiego zaplanowaliśmy na okres 29 grudnia – 2 stycznia. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie będzie miało ograniczoną formę. Przygotowana zostanie projekcja noworocznych życzeń, które będą wyświetlane na budynkach miejskich.

Z okazji Sylwestra i Nowego Roku w CKK Jordanki odbędą się okolicznościowe koncerty: Wielka Gala Sylwestrowa (31 grudnia, g.17:00 i 20:30) oraz Prezydencka Gala Noworoczna (1 stycznia g. 18:00).

Jednym z najważniejszych akcentów okresu Bożego Narodzenia w Toruniu jest świąteczna iluminacja. Już 27 listopada br. świąteczne światła rozświetlą choinkę przy pomniku Mikołaja Kopernika. W ciągu kolejnych dni okolicznościowe ozdoby pojawią się kolejnych ulicach miasta. Podświetlane ozdoby zostaną także zainstalowane w najbardziej charakterystycznych miejscach na terenie toruńskiej starówki.

[ALERT]1637835365221[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

PhoenixPhoenix

3 0

Może lepiej darować sobie świąteczne atrakcje i zostawić pieniądze na oświetlenie ulic czy poprawę częstotliwości komunikacji miejskiej w nowym roku? 12:11, 25.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obserwatorobserwator

0 0

Przyszedł pan maruda niszczyciel dobrej zabawy, usmiechu dzieci i swiat boze narodzenia. Zmienimy wladze to beda zmiany 23:24, 27.11.2021


gośćgość

6 0

Miło, że w Toruniu jest ładny stadion i hala sportowa. Fajnie, że są Jordanki i będzie Camerimage. Ładny pewnie będzie ten jarmark, ale...........Toruń powinien się rozwijać żeby to wszystko ogarnąć. Powinny powstawać nie małe, a duże i bardzo duże firmy, zakłady pracy, fabryki na obrzeżach miasta. Latarnie powinny świecić, bo jest niebezpiecznie. MZK powinno zmienić skład bo zmiany na placu Daszyńskiego względem DOBREJ pierwotnej organizacji to obecnie jakaś porażka. Jest kolizyjnie i niewygodnie. 13:21, 25.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DolarDolar

2 0

Budyń wie to ale ma to gdzieś.... 19:52, 25.11.2021


Angel.Angel.

3 1

Lepiej niech się aż tyle nie dzieje,a w zamian długi szpitali spłacać... 14:39, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZlotyZloty

2 1

Już zapowiadają nowe obostrzenia.... Więc będzie standartowo w domu.. 19:51, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLPOL

2 0

I to wszystko w dobie szalejącego morderczego śmiertelnego wirusa ? Chyba ta pandemia to jednak ściema ? 06:45, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%