Zamknij
REKLAMA

Dantejskie sceny w Toruniu. 29-latek zatrzymany za próbę zabójstwa!

12:47, 21.10.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Dantejskie sceny w Toruniu. 29-latek zatrzymany za próbę zabójstwa!

Zebrane dowody doprowadziły  toruńskich kryminalnych  do mieszkania w jednym z włocławskich bloków, gdzie ukrył się podejrzany. Oprócz 29 -latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa zatrzymali cztery osoby, które mu pomagały w ukryciu się.  Zatrzymanemu 29- latkowi może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Wczoraj (20.10) policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej w Toruniu doprowadzili do toruńskiego sądu mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa oraz cztery inne osoby, które pomagały mu w ukryciu się.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę (16.10) w nocy. Około godz. 3:00,  sprawca wszedł do  jednego  z mieszkań  na toruńskiej Starówce i śpiącego zaczął uderzać bardzo ostrym narzędziem, raniąc go na całym ciele. Po zadaniu ciosów sprawca uciekł. Pokrzywdzony  z licznymi obrażeniami od razu trafił do  jednego z toruńskich szpitali.

Zawiadomieni  o wszystkim policjanci natychmiast zaczęli działać. Oprócz wykonanych oględzin i zebrania licznych śladów przesłuchali wielu świadków. To miedzy innymi zebrane dowody doprowadziły ich do mieszkania w jednym z włocławskich bloków, gdzie ukrył się podejrzany.

Tam został zatrzymany. Oprócz 29- latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa policjanci  zatrzymali jeszcze cztery kolejne osoby w wieku od 25 do 47 lat.

Wczoraj (20.10) kryminalni doprowadzili pięciu zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zabezpieczonym i dostarczonym przez policjantów uznał  za właściwe, aby wystąpić ze stosownymi wnioskami do sądu.

 Toruński sąd  po przeanalizowaniu materiału zgromadzonego przez śledczych aresztował podejrzanego 29-latka, któremu śledczy zarzucił usiłowanie zabójstwa 36- letniego mieszkańca Torunia.

 Sąd zdecydował również, że 25 latek, który mu pomagał w ukrywaniu podejrzanego, aby uniknął odpowiedzialności karej i nie powiadomienie organów ścigania o dokonanie przez niego czynu zabronionego, również najbliższe miesiące spędzi w areszcie. 27 –latka, któremu  także zarzucono udział w ukrywaniu podejrzanego  będzie obowiązywał policyjny dozór i  musi wpłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

 Pozostali zatrzymani 47- letnia kobieta i 25- letni mężczyzna mogli powrócić do domu bez zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych. Całej czwórce może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat, zaś podejrzanemu 29 –latkowi może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

[ALERT]1634814202144[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

psychologpsycholog

7 0

Obecne pokolenie 20-30 latków, to stracone pokolenie.... 13:14, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

0 0

Promujcie chora ideologie lgbtub i w de....Wiecej zboczeńców będzie latać i gwałcić dzieci.Oficjalnie na ulicach .Kasta wspiera pedofili ,swoje hobby. 08:26, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%