Zamknij
REKLAMA

Toruń: okradł kobietę w pociągu. Próbował uciekać, wpadł na dworcu!

12:31, 21.10.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: okradł kobietę w pociągu. Próbował uciekać, wpadł na dworcu!

Policjant w czasie wolnym od służby na Dworcu Głównym w Toruniu zatrzymał złodzieja kieszonkowego. Okradziona kobieta już w pociągu zorientowała się, że padła ofiarą złodzieja.  Kryminalni z Podgórza na jednym z portali społecznościowych odnaleźli właścicielkę portfela i skontaktowali się z nią, aby ją powiadomić, że jej portfel wraz całą zawartością został odzyskany i wkrótce będzie mógł  do niej wrócić.

W minioną niedzielę (17.10.) około godziny 19:00 w Toruniu na dworcu przy ul. Kujawskiej doszło do dość nietypowej sytuacji.  
Policjant kryminalny z Komisariatu Policji Toruń Podgórz, w czasie wolnym od służby przebywając akurat  na Dworcu Głównym  na jednym z peronów zobserwował  dziwnie zachowującą się osobę. 

Kiedy przyjechał  pociąg relacji Toruń - Poznań  mężczyzna najpierw udawał pasażera tworząc tzw. sztuczny tłok wraz z wsiadającymi pasażerami a następnie skierował się w inną stronę i zaczął pospiesznie oddalać się.

Policjant udał się za tym człowiekiem. Idąc za nim jednocześnie dzwonił do kolegów z  jednostki  o wsparcie.  Kiedy  mężczyzna zorientował się, że jego czyn mógł być dostrzeżony, odrzucił jakiś przedmiot od siebie i zaczął uciekać.  Wtedy został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby. 

Z pomocą przybył też kolejny policjant wezwany telefonicznie. Odrzuconym przez zatrzymanego przedmiotem był damski portfel. 

Okradziona kobieta już w pociągu zorientowała się, że padła ofiarą złodzieja. W wyniku przestępstwa straciła  portfel i wszystko co w nim miała, czyli  m.in. pieniądze, kartę bankową, dowód osobisty legitymację studencką. Po dotarciu do celu podróży w jednym z  poznańskich komisariatów  policji  złożyła zawiadomienie o kradzieży.

Policjant, który przyszedł z pomocą koledze na jednym z portali społecznościowych odnalazł właścicielkę portfela i skontaktował się z nią, aby ją powiadomić, że jej portfel wraz  całą zawartością został odzyskany i wkrótce będzie mógł  do niej wrócić.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna to 57- letni mieszkaniec jednej z pod toruńskich miejscowości.  Noc spędził w policyjnym areszcie.  Wczoraj policjanci wykonywali kolejne czynności z jego udziałem. 

 Mężczyzna z ust śledczych usłyszał  też zarzut kradzieży portfela wraz  dokumentów. Policjanci udowodnili mu również trzy wcześniejsze kradzieże, których dokonał w ostatnim miesiącu na  tym samym dworcu. Może mu  za nie grozić do 5 lat więzienia.

[ALERT]1634813379442[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AbcdAbcd

1 0

Brawo dla policjanta. Należy mu sie nagroda za udaną interwencję w trakcie swojego urlopu. 23:38, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%