Zamknij
REKLAMA

Toruń: poszedł do marketu budowlanego, wyszedł w kajdankach. Oto, co zrobił!

13:00, 14.09.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń: poszedł do marketu budowlanego, wyszedł w kajdankach. Oto, co zrobił!

Policjanci z toruńskiego Śródmieścia zatrzymali 43-latka, który próbował oszukać pracowników  marketu budowlanego.  43- letni mieszkaniec Podgórza dołożył  do pudełka z towarem jeszcze inny produkt, za który nie zapłacił. Taki czyn kwalifikowany jest jako oszustwo. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.09) około godziny 15:20 w jednym z marketów budowlanych na terenie Torunia doszło do próby oszustwa. 43-letni mieszkaniec toruńskiego Podgórza podczas zakupów przełożył do pudełka z laserem budowlanym, który zamierzał kupić,  uchwyt do statywu pochodzący z innego urządzenia. Z tak zapakowanym towarem mężczyzna udał się do kasy i zapłacił wyłącznie za jeden produkt. Naraził w ten sposób sklep na straty w wysokości blisko  tysiąc złotych.

Zachowanie mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu i pracownik je obsługujący. Mężczyzna został ujęty jeszcze na terenie sklepu. Skierowani przez dyżurnego policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali mężczyznę.

 Należy przypomnieć,  że zmiana ceny towaru w sklepie, przeklejenie kodu kreskowego  z innego produktu  lub zamiana opakowań z droższego produktu na tańszy są traktowane jako oszustwo  a nie kradzież jako przestępstwo lub wykroczenie. Wiąże się to z wyższą odpowiedzialnością karną, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu karnego mężczyźnie, który próbował oszukać sklep, grozi  teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1631617222900[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Normalny Normalny

9 0

Ok złodziej to złodziej niech teraz za to odpowie. Ale z drugiej strony jak sklep oszukuje cenna inna na regale a cenna inna przy kasie to można policję wzywać za próbę oszustwa klienta ?? 21:28, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%