Zamknij
REKLAMA

Toruń: tego chyba nikt się nie spodziewał. Muzeum o. Rydzyka nie zostanie... !

06:38, 01.07.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruń: tego chyba nikt się nie spodziewał. Muzeum o. Rydzyka nie zostanie... !

Wiadomo, kiedy nastąpi otwarcie najnowszej inwestycji o. redemptorystów przy ul. Starotoruńskiej w Toruniu, jaką jest Muzeum "Pamięć i Tożsamość". 

Pierwotnie całość miała zostać oddana do użytku w kwietniu 2021 r. Inwestycja nie zostanie jednak zrealizowana w tym roku! Zatem kiedy?

- Oddanie budynku do użytku wraz z otwarciem ekspozycji jest planowane na pierwsza połowę 2022 r. - czytamy w komunikacie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Przypomnijmy. W 2018 roku, kiedy podano informację o budowie nowego muzeum w Toruniu, przekazano także w komunikacie, że wśród zadań nowej placówki ma znaleźć się między innymi "upowszechnianie wyników badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej. Muzeum "Pamięć i Tożsamość" ma "prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski wraz z uwzględnieniem nauki świętego Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i świata". 

- Muzeum 'Pamięć i Tożsamość' wypełni istotną lukę w naszej ofercie muzealnej, która wciąż w niedostatecznym stopniu obejmuje zarówno aksjologię Jana Pawła II, jak i kwestie relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej - stwierdził wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, cytowany w komunikacie resortu z 2018 roku. 

Muzeum ma już swoją stronę internetową, gdzie możemy dowiedzieć się o wszelkich najważniejszych informacjach dotyczących tego miejsca – np. tego, że otwarto nabór na pracownika merytorycznego, którego jednym z głównych zadań będzie opracowanie katalogu naukowego archiwaliów kolekcji. 

Muzeum ,,Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II – jak zaznaczają pomysłodawcy i twórcy projektu – będzie miejscem szczególnym: przedstawi historię Polski od chrześcijańskich początków jej państwowości po współczesność, unikając schematów prostej chronologii.

Dzieje kraju nad Wisłą zaprezentowane zostaną z wielu perspektyw, stwarzając możliwości zróżnicowanego odbioru, lecz dominujące będzie spełnienie przesłania św. Jana Pawła II, który uważał, że wydarzenia historyczne powinny być rozumiane przez pryzmat odwiecznych prawd filozoficznych i teologicznych. 

[ALERT]1624865266738[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BenoBeno

8 1

O to Rydzykowo znów zasłynie z muzeum 13:47, 01.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ankaanka

1 0

hey Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 18:02, 01.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69 13:52, 02.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarekDarek

0 0

*%#)!& jednak nie sieją 21:14, 28.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%