Zamknij
REKLAMA

Toruń: jedna z kluczowych inwestycji na ukończeniu. Co się zmieni?

11:17, 03.05.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Archiwum
REKLAMA

Toruń: jedna z kluczowych inwestycji na ukończeniu. Co się zmieni?

Prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kraszewskiego, od pl. Niepodległości do ronda Hoffmanna, powoli zbliżają się do końca. Obecnie jest tam tworzone zielone torowisko.

Prace prowadzone na ul. Kraszewskiego to część większego zadania, które obejmuje modernizację torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska o łącznej długości 2 754,35 metra toru pojedynczego. 

Roboty, które obejmują remont samego torowiska, budowę jego odwodnienia, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy, podzielono na dwa etapy: pierwszy – realizowany obecnie – odcinek ul. Kraszewskiego od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, a drugi - skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Wykonawcą jest Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt to ok. 33,9 mln zł.

Na torowisku w ciągu ul. Kraszewskiego gotowa jest już płyta podtorowa i zamontowano tory tramwajowe. Obecnie trwa łączenie ostatnich odcinków i montowana jest sieć trakcyjna. Ku końcowi zmierzają roboty brukarskie i układana jest instalacja nawadniająca zielone torowisko. Ponadto układane jest podłoże z humusu.

Jak zapewnia wykonawca, zakończenie prac przy pierwszym etapie planowane jest w maju br.

Od kilku dni trwają już także roboty na kolejnym odcinku, od ronda Hoffmanna do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza/Broniewskiego. Tam przebudowywane są kable trakcyjne. Następnie rozpocznie się modernizacja torowiska w ciągu ul. Broniewskiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja.

[ALERT]1620033424713[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ujhyergfeujhyergfe

3 1

ile świateł doszło przy przejściach? czy już stoją różowe pelikany? czy będzie dyskoteka z tych świateł bo tyle ich jest? na jednym przejściu kilkanaście tylko dla pieszych. co nie tak jest z tym drogowym sitwem? 14:53, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%