Zamknij
REKLAMA

Toruń i region: Katarzyna W. z zarzutami zabójstwa dwóch synów!

14:06, 25.02.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Toruń i region: Katarzyna W. z zarzutami zabójstwa dwóch synów!

Mieszkańcy Turzan k. Inowrocławia byli wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się 5 lutego w tej małej miejscowości. Wówczas w jednym z domów ujawniono ciała dwóch chłopców w wieku 3 i 5 lat. Ich matka z ranami ciętymi trafiła wówczas do szpitala. Od początku śledczy za najbardziej prawdopodobną przyjęli hipotezę, że to matka pozbawiła życia dzieci.

Katarzyna W. z Turzan koło Inowrocławia usłyszała zarzuty zabójstwa dwóch synów w wieku trzech i pięciu lat - poinformowała PAP w czwartek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

"Katarzyna W. usłyszała zarzut zabójstwa swoich dzieci. Przeprowadzanie z nią czynności było możliwie po opinii biegłych, która stanowiła, że jej stan psychiczny już na to pozwala. Czynności zostały przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym, w którym się znajdowała. Podejrzana została przesłuchana. Nie ustosunkowała się do zarzutów. Twierdzi, że nie pamięta tego zdarzenia" - powiedziała PAP prokurator Adamska-Okońska.

Prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na trzy miesiące. Sąd uwzględnił ten wniosek. Zastrzegł, że kobieta zostanie umieszczona na oddziale psychiatrycznym aresztu śledczego.

"W tej sprawie nie ma nowych, zaskakujących ustaleń. Najbardziej prawdopodobna wersja znalazła swoje odzwierciedlenie w zarzutach. Cały czas ustalamy, jakie mogły być motywy i pobudki, które kierowały kobietą. Badane jest także to, jaki wpływ na jej działanie miał stan zdrowia i obniżony nastrój. Przesłuchiwani są świadkowie. Dochodzimy także, jakie były stosunki rodzinne" - dodała prokurator Adamska-Okońska.

Za zabójstwo dwóch synów kobiecie grozi kara do dożywotniego więzienia.

Sekcje zwłok potwierdziły, że przyczyną zgonu były rany kłute w okolicach klatki piersiowej.

Zbierany materiał dowodowy ma pomóc zrozumieć okoliczności tragedii i sekwencję zdarzeń. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ojciec chłopców w ubiegły piątek 5 lutego ok. godziny siódmej wyszedł z domu i wrócił po ok. dwóch godzinach.

"Mężczyzna rano nie wchodził do pokoju, w którym była kobieta z chłopcami. Po powrocie zastał nieżywych synków w łóżeczkach, a żonę w łazience z ranami na ciele. Kobieta była w takim stanie, że trudno było z nią nawiązać kontakt" - powiedziała Adamska-Okońska.

PAP potwierdziła w źródłach zbliżonych do śledztwa, że 37-letnia matka chłopców leczyła się psychiatrycznie w związku z depresją.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JoJo

3 1

Poczutala na portalu.Przeprowadzila aborcję przedłużona.Jak to mówią feministki .Zboczonej morderczej babie wszystko wolno. 07:38, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuhahaBuhaha

2 2

Uczestniczka protestów lezbijek i mordrczyn. 07:40, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** ***T***** ***T

2 1

Dla mnie należy przebadać każdą osobę
przez niezależnych psychiatrów, którzy na profilowej fotce na Facebooku szczycili się faszystowską błyskawicą, a jak wiadomo Katarzyna W do takich osób należała. Trzeba mówić otwarcie że to feministki, Lewica, i redakcje które wspierały te ścierwa, nakłoniły ją do takiego czynu. 08:03, 26.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ThornThorn

0 2

Psycholog się znalazł? 10:53, 26.02.2021


0%