Zamknij
REKLAMA

Toruń: policjanci zadbali o bezpieczeństwo kierowców. W jaki sposób?

10:00, 25.11.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Nadesłane
REKLAMA

Toruń: policjanci zadbali o bezpieczeństwo kierowców. W jaki sposób?

Miniona sobota była ostatnią kiedy w ramach kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo"  mogliśmy dokonać bezpłatnych przeglądów świateł w wybranych stajach diagnostycznych. To jednak nie koniec akcji, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

W ramach trwającej od 22.10.-15.12.2020 roku kampanii „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo" w minioną sobotę (21.11.2020), policjanci Wydziału  Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadzili kolejne już  działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwracali  szczególną uwagę na światła pojazdu. 

 W ramach akcji policjanci zwracali uwagę na pojazdy ,w których wystąpiły usterki w oświetleniu lub włączone światła były nieprawidłowo ustawione.

Do  akcji  lokalnie włączył się Mundurowy Klub Motorowy RP. Członek klubu podczas jej trwania zachęcał do noszenia kamizelek odblaskowych przy niespodziewanych awariach pojazdu a także przekazywał kierowcom elementy odblaskowe.

W uzasadnionych przypadkach nieprawidłowego ustawienia świateł, policjanci kierowali kontrolowane auta do stacji diagnostycznych, gdzie  specjalista bezpłatnie  dokonywał ustawienia  świateł.

Raz jeszcze przypominamy, że kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

Dodatkowo w  najbliższych tygodniach  policjanci nadal będą podejmować  działania ukierunkowane na zwracanie szczególnej uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdów i wzmogą działania profilaktyczno-prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa pieszych w tym nakierowane na noszenie  elementów odblaskowych.

Policjanci  przypominają, że  zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia zarówno dla  bezpieczeństwa kierowców jak i  innych użytkowników dróg.  Nieprawidłowo ustawione światła to gorsza widoczność a tym samym brak dostrzeżenia w odpowiednim czasie osoby pieszej idącej poboczem lub niebezpieczeństwa jakie  wiąże się  chociażby z migracją zwierząt.

[ALERT]1606219323254[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mariano1Mariano1

5 0

a i tak co dziesiaty kierowca po zmroku jezdzi na swiatlach do jazdy dziennej lub ledach z biedronki za 30zl 12:15, 25.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz