Zamknij
REKLAMA

Toruń: policjanci z drogówki kontrolowali kierowców. 88 przekroczyło prędkość

16:00, 04.08.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: policjanci z drogówki kontrolowali kierowców. 88 przekroczyło prędkość

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. W ubiegły piątek policjanci z toruńskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

W piątek (31.07) toruńscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane kontrole prędkości.

W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Podczas działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

W działaniach był wykorzystywany fotoradar Inspekcji Transportu Drogowego a działania policjantów wspomagała Żandarmeria Wojskowa.

Efektem działań było skontrolowanie blisko 200 kierowców i pojazdów. W 88 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.

[ALERT]1596440481137[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

LolLol

1 1

Na zdjęciu policjant z iskra 1, nie przyjął bym mandatu 05:52, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZaproszenieZaproszenie

1 1

Mieszkańcy zapraszają na Andersa gdzieś na wysokości Zajazdu Stawki. Na 100 kierowców będzie 80 ukaranych. Przyjedźcie tam raczej w 20. 10:22, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA