Zamknij
REKLAMA

Czy w Toruniu pojawią się "nakrętkomaty" w kształcie serc? Jest taki pomysł

10:00, 03.08.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Czy w Toruniu pojawią się "nakrętkomaty" w kształcie serc? Jest taki pomysł

Radni wpadli na pomysł, by w kilku lokalizacjach w Toruniu ustawić "nakrętkomaty". Zbieranie nakrętek ma dziś wymiar dobroczynny, a więc tę koncepcję na pewno należy uznać za trafioną. Co na to urzędnicy? 

W mieście do tej pory nie funkcjonowały „nakrętkomaty” – czyli ogólnodostępne pojemniki do zbiórki nakrętek od butelek. Odpady tego rodzaju są zbierane łącznie z innymi odpadami tworzyw sztucznych w pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów.

- Zbieranie nakrętek plastikowych posiada niewątpliwe walor edukacyjny, takie systemy zbiórki od wielu lat prowadzone są  na cele charytatywne w miejscach użyteczności publicznej. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i fakt, że takie zadanie nie zostało zaplanowane w tegorocznym budżecie Wydział Gospodarki Komunalnej deklaruje, że w przypadku istnienia takiej potrzeby w przyszłym roku, zapewni organizację i obsługę systemu zbiórki nakrętek. Lokalizacje na razie są wstępne - wyjaśnia Anna Kulbicka - Tondel, rzeczniczka prasowa UMT. 

Podobne "nakrętkomaty" funkcjonują na przykład w sąsiednim Włocławku. 

Co sądzicie o tym pomyśle? 

[ALERT]1596183676359[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HanaHana

10 0

Oby tylko z tymi nakrętkomatami nie stało się tak jak z kontenerami na ubrania. Na początku całość trafiała do PCK a po kilku latach, po cichu jakaś firma przejęła te kontenery i PCK otrzymuje jedynie 10% reszta jako zysk zostaje dla firmy. 11:33, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FabiaFabia

2 2

A propo tego bonu turystycznego 500 zł to możesz jego wykorzystać w biurze Almatur na kolonie. Dodają od siebie jeszcze 200 zł zniżki . 14:17, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA