Zamknij
REKLAMA

Toruń: sześć miejskich działek wystawionych na sprzedaż

08:00, 01.08.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj
Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: sześć miejskich działek wystawionych na sprzedaż

Sześć działek z miejskiej oferty inwestycyjnej wystawiono na sprzedaż. Przetarg dotyczący terenów w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” odbędzie się 8 września 2020r. To oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Łączna powierzchnia działek to ponad 3 ha, które zostały podzielone na mniejsze parcele o powierzchni około 5 tys. m². Tereny przeznaczone są pod usługi, które będą mogły na nich prowadzić firmy z sektora MŚP. Działki przy ul. Świdnickiej i ul. Gminnej wyceniono od 320 000 do 510 000 zł.

Grunty są niezabudowane i niezagospodarowane. Kształt każdej z działek to nieregularny wielobok. Dojazd do tych terenów odbywa się ulicą Przelot, w części urządzoną ul. Świdnicką i nieurządzoną Projektowaną CXXXII.

Nieruchomości położone są na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla którego ustalono przeznaczenie podstawowe: „tereny usług” oraz przeznaczenie dopuszczalne: „produkcja, składy, magazyny, drogi wewnętrzne, funkcja mieszkaniowa integralnie związana z prowadzoną działalnością usługową, infrastruktura techniczna”.

Plan miejscowy wyklucza lokalizację: stacji demontażu pojazdów, urządzeń i instalacji związanych z odzyskiem lub unieszkodliwianiem (np. złomowiska), instalacji związanych z usługami funeralnymi. Grunty znajdują się zasięgu sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazowej i teletechnicznej.

Teren Strefy Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód cieszy się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców. Do tej pory nieruchomości w pobliżu kupiły m.in. Panattoni Europe, TZMO, Rollstick czy Exodus. To zasługa atrakcyjnej lokalizacji – bliskości węzła autostradowego A1 oraz dobre skomunikowanie z drogami krajowymi nr 91, 15, 10.

Przetarg na sprzedaż tych terenów odbędzie się w Wydziale Gospodarki nieruchomościami UM 8 września 2020 r. Wadium w wysokości 10% sumy wywoławczej trzeba wpłacić do 1 września 2020r.

[ALERT]1596007274360[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pytankopytanko

3 1

Jak już wszystkie miejskie tereny zostaną sprzedane to za co wybudują tę słynną halę p. Żydowicza a tak na marginesie ile miasto dostało za przekazany grunt obok Jordanek? 08:24, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz