Zamknij
REKLAMA

Toruń: policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Było tego sporo!

10:00, 28.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Było tego sporo!

Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, w którym odnaleźli ponad 50 kilogramów  krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

W czwartek (25.06) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzut dwóm mieszkańcom Malborka, którzy przewozili krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Do ich zatrzymania doszło w minioną środę (24. 06). Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, którego zatrzymali do kontroli drogowej. W ramach sprawdzenia danych kierowcy i pasażera policjanci skontrolowali pojazd należący do 26-latka. W pojeździe policjanci znaleźli fragment zwiniętej bibuły z zielonym suszem. Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana.

 Kierowca został poproszony o otworzenie bagażnika. Wtedy oczom policjantów  ukazały się worki foliowe, w których znajdowało  się kilkadziesiąt dużych  woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem.

Łącznie było ich 58 sztuk. Wszystko wypełnione krajanką tytoniową. Policjanci zabezpieczyli je i zważyli. Okazało się, że jest tego ponad 50 kilogramów.

Śledczy obliczyli, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Policjanci śledczy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych  bez polskich znaków akcyzy zarówno kierowcy jak i 58 letniemu pasażerowi. Grozi im za to bardzo wysoka grzywna. Dodatkowo 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Po dokładnym sprawdzeniu w służbowych systemach informatycznych okazało się, że 58-letni pasażer passata był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Malborku.

[ALERT]1593164854286[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz