Zamknij
REKLAMA
11:54, 26.06.2020

Toruń: policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Było tego sporo!

Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, w którym odnaleźli ponad 50 kilogramów  krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

W czwartek (25.06) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzut dwóm mieszkańcom Malborka, którzy przewozili krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Do ich zatrzymania doszło w minioną środę (24. 06). Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, którego zatrzymali do kontroli drogowej.

W ramach sprawdzenia danych kierowcy i pasażera policjanci skontrolowali pojazd należący do 26-latka. W pojeździe policjanci znaleźli fragment zwiniętej bibuły z zielonym suszem. Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana.

 Kierowca został poproszony o otworzenie bagażnika. Wtedy oczom policjantów  ukazały się worki foliowe, w których znajdowało  się kilkadziesiąt dużych  woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem. Łącznie było ich 58 sztuk. Wszystko wypełnione krajanką tytoniową. Policjanci zabezpieczyli je i zważyli. Okazało się, że jest tego ponad 50 kilogramów.

Śledczy obliczyli, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Policjanci śledczy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych  bez polskich znaków akcyzy zarówno kierowcy jak i 58 letniemu pasażerowi. Grozi im za to bardzo wysoka grzywna.

Dodatkowo 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat więzienia. Po dokładnym sprawdzeniu w służbowych systemach informatycznych okazało się, że 58-letni pasażer passata był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Malborku.

[ALERT]1593164854286[/ALERT]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz