Zamknij
REKLAMA

Toruń: jedno z boisk piłkarskich zmieni swoje oblicze. To dzięki ministerstwu

12:00, 22.05.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. archiwum
REKLAMA

Toruń: jedno z boisk piłkarskich zmieni swoje oblicze. To dzięki ministerstwu

Toruń znalazł się wśród 12 miast w Polsce, które otrzymały dofinansowanie z programu pilotażowego dotyczącego budowy boisk piłkarskich z zadaszeniami lub samych zadaszeń.

Ministerstwo Sportu w dniu 19 maja 2020 r. ogłosiło protokół przyznanych dofinansowań. Toruń otrzymał maksymalne wnioskowane dofinansowanie 50% kosztów całkowitych inwestycji 1.217.000 zł, (koszt całkowity: 2.434.000 zł netto). Środki wpłyną w ramach jednej transzy w 2020 roku.

Zadaszenie zostanie wykonane nad boiskiem przy ul. Przy Skarpie. Termin zakończenia prac do 30 października 2020 r. Już od listopada do marca z pełnowymiarowego boiska piłkarskiego od listopada do marca będą korzystać w pierwszej kolejności kluby piłkarskie, które dzięki temu wydłużą swój sezon treningowy do pełnych 12 miesięcy. Będzie to jedyne zadaszone pełnowymiarowe boisko w Toruniu i jedno z niewielu w województwie kujawsko-pomorskim.

Projekt przewiduje montaż powłoki pneumatycznej nad boiskiem treningowym ze sztuczną murawą. Dla obsługi powłoki przewidziano montaż wolnostojącego urządzenia maszynowni (dwa wolnostojące piece) na olej opałowy. Powstanie także magazyn na powłokę w konstrukcji stalowej,  poszycie z blachy trapezowej o wymiarach10,00x10,00m.

Obiekt będzie zasilany w energię elektryczną (podtrzymywanie ciśnienia, oświetlenie, wentylacja itp.) z istniejącej infrastruktury.

[ALERT]1589965466602[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz