Zamknij
REKLAMA

Remont mostu w Toruniu: radny chce udogodnień dla taksówkarzy. Jakich?

12:00, 20.01.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum

Remont mostu w Toruniu: radny chce udogodnień dla taksówkarzy. Jakich?

Radny Michał Rzymyszkiewcz zaproponował na ostatniej radzie miasta, by taksówkarze, podobnie jak pojazdy MZK i uprzywilejowane miały możliwość przejazdy przez most w trakcie prowadzonych prac remontowych. 

Michał Rzymyszkiewcz wystosował w tej sprawie wniosek do prezydenta. Miasto nie odniosło się jeszcze do niego. Co możemy z niego wyczytać? 

- W związku z planowanym remontem mostu i ogłoszeniem koncepcji organizacji ruchu w tym okresie, proszę o rozważenie możliwości przejazdu przez most nie tylko autobusom MZK i pojazdom uprzywilejowanym, ale również taksówkarzom - zaapelował radny. 

Co się w tej chwili dzieje w kwestii remontu mostu i budowy przeprawy tymczasowej? Przypomnijmy. Toruńscy drogowcy otworzyli oferty na przebudowę  dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. Przypomnijmy, most tymczasowy zostanie zamontowany na wysokości ul. Przybyszewskiego (na prawobrzeżu) i Zagrodowej (na lewobrzeżu).

Na przygotowanie dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej ogłoszono dwa przetargi. Pierwszy z nich dotyczył ul. Zagrodowej. Realizacją tego zadania zainteresowanych jest aż 6 firm. Najtańszą ofertę złożył Zakład Drogowo Budowlany Rogowo z Lubicza, wyceniając swoja ofertę na 1.130.458, 26 zł. Najdroższa oferta skalkulowana na 2.547.246,27 zł należała do firmy Transpol Lider  z Inowrocławia.  

W przypadku ulicy Zagrodowej do zadań wykonawcy będzie  należała budowa chodnika wzdłuż całej ulicy oraz wykonanie nowej asfaltowej nawierzchni. Na razie wszystkie oferty są badane pod kątem formalno-prawnym.

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się przetarg na przebudowę dróg dojazdowych tj. na ul. Przybyszewskiego. Swoje oferty złożyło w tym przypadku aż 7 firm. Tym razem najtańszą złożyła toruńska firma Bruksystem, wyceniając swoją usługę na 1.107.034,69 zł. Najdroższa, na kwotę 2.409,958,96 zł, należała do inowrocławskiej firmy Transpol Lider. Oferty są obecnie sprawdzane i badane pod kątem formalno-prawnym.

W przypadku ulicy Przybyszewskiego wykonawca będzie musiał wyremontować istniejący chodnik (od ul. Bydgoskiej do Schroniska dla Zwierząt). Na odcinku od schroniska do wjazdu na przeprawę tymczasową będzie miał za zadanie budowę nowego chodnika. W ramach zadania zostanie uzupełnione oświetlenie, a istniejące zostanie zmodernizowane.

Mimo zmiennej pogody na budowie al. św. Jana Pawła II cały czas sporo się dzieje. Trwają roboty ziemne i rozpoczyna się wykonywanie koryta pod torowisko i jezdnię.

Na odcinku od ul. Mickiewicza do Chopina układane są instalacje teletechniczne i wodociąg oraz kanał deszczowy wraz z przykanalikami. Kanalizacja deszczowa powstaje także na ul. Chopina do mostu.

- Pogoda jest kiepska, bo taka ciągła mżawka jak dzisiaj daje się nam we znaki, ale przynajmniej nie ma mrozu i prace ziemne idą w miarę łatwo. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem – mówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

Z kolei na odcinku od ul. Kraszewskiego do Mickiewicza drogowcy układają rury osłonowe pod wodociąg w przejściach poprzecznych pod jezdnią i torowiskiem, usuwają kolizje energetyczne i rozpoczęli tzw. „korytowanie”, czyli kopanie koryta pod torowisko i jezdnie.

Ostatnio ciekawą propozycję, ale odnośnie budowy trzeciego mostu w Toruniu zgłosił poseł Robert Kwiatkowski. Twierdzi, że ten powinien odciążyć miasto i jednocześnie ma pomysł na jego finansowanie. W opinii Kwiatkowskiego przeprawę powinien sfinansować Skarb Państwa. 

- Po porozumieniu z całą Lewicą złożę wniosek o zmianę budżetu państwa i sfinansowanie nowego mostu w Toruniu. Planuję to zrobić już w tym roku. W mojej ocenie koszt inwestycji to około 450 milionów złotych, a prace nie powinny zająć więcej niż trzy lata - zapowiedział. 

Masz dla nas temat? Napisz. 

[ALERT]1579512506224[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

ANTYANTY

19 11

Taryfiarzom mówimy stanowcze NIE! 13:33, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MikiMiki

16 8

To raczej udogodnienie dla mieszkańców, żeby ich taxi nie woziły dłuższa i droższa drogą! Słusznie! 15:18, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

13 9

Jestem za! Jadąc naokoło zapłacę mnóstwo 15:20, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HalinaHalina

11 6

Jadąc po klienta też wydłuży się czas a więc jest to też w interesie mieszkańców 15:28, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehheheh

9 2

MZK jeździć, a nie się taryfami wozić. Niech radni pokarzą i dadzą przykład jak to nasze MZK jest cudowne, punktualne, czyste, sprawne, nieprzepełnione i że można nim swobodnie wszędzie na czas dojechać 🤣💩 20:04, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

htgrfhtgrf

1 2

a ciekawe którędy piesi będą szli ? 20:16, 20.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolLol

4 1

Wplaw, jak wskoczysz do wody na rubinkowie to wyplyniesz gdzieś w okolicy starego mostu 😁 20:29, 20.01.2020


JackJack

4 1

Kierowcy poj. Taxi i tak mają gdzieś przepisy ruchu drogowego. Jeżdżą i będą jeździć tak jak im wygodniej🤣 07:29, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edortedort

3 1

bzdura 08:10, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PhoenixPhoenix

3 1

Z tego co było swego czasu pisane, to komunikacja miejska ma poruszać się po moście, w trakcie remontu, wahadłowo. Wprowadzenie dodatkowego ruchu w postaci pojazdów taxi momentami wysłuży czas przejazdu MZK, a co za tym idzie zwiększy opóźnienia.
Jeśli kogoś stać na taksówkę, to może przez Zawadzką jechać. Jeśli nie, to może skorzystać z miejskiego przewoźnika. 08:27, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone