Zamknij
REKLAMA

Toruń: wyjaśniono morderstwo sprzed lat! Sprawca zatrzymany [WIDEO]

08:00, 10.12.2019 | FD/materiały nadesłane
Skomentuj
fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: wyjaśniono morderstwo sprzed lat! Sprawca zatrzymany [WIDEO]

Śledczym udało się wyjaśnić sprawę morderstwa z 2012 roku w Toruniu. To wtedy odnaleziono ciało 48-latka. Po latach winny tego zabójstwa w końcu trafi przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Sławomir B. poszukiwany przez organy ścigania w związku z zabójstwem z 2012 roku trafił przed oblicze sądu. 42-latek został zatrzymany w Wielkiej Brytanii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. W ubiegłym tygodniu toruński sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące. 42-latkowi grozi nawet dożywocie.  

W marcu 2012 roku w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej świadek odnalazł zwłoki. Funkcjonariusze ustalili tożsamość nieżyjącego, którym okazał się 48-letni mieszkaniec Torunia. Przeprowadzone na miejscu czynności procesowe potwierdziły, że doszło do zabójstwa.

Policjanci z toruńskiej komendy wspólnie z prokuratorami dołożyli wówczas wszelkich starań, aby zgromadzić jak najwięcej dowodów i ustalić szczegóły sprawy. To między innymi ich działania pozwoliły toruńskiej prokuraturze na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów podejrzewanemu w tej sprawie Sławomirowi B.

Śledczy ustalili, że do zbrodni doszło 19 lutego 2012 roku. 35-letni wówczas podejrzany dzień po zdarzeniu opuścił kraj z obawy przed grożącą odpowiedzialnością karną. Toruński sąd wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. Za podejrzanym wydano list gończy. Funkcjonariusze podejrzewali, że Sławomir B. może przebywać za granicą. W związku z tym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci z Wielkiej Brytanii z miejscowości Leicester, za pośrednictwem Oficera Łącznikowego w Londynie, skontaktowali się z policjantami z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy prowadzili te poszukiwania. Wymiana informacji pozwoliła Brytyjczykom na zatrzymanie osoby, którą wytypowali jako tą, która może być poszukiwana.

Mężczyzna podawał fałszywe dane i zmienił swój wizerunek, ale na nic się to zdało. Szybka wymiana informacji, którą umożliwiła doskonała i efektywna współpraca z Oficerem Łącznikowym polskiej policji w Londynie, a nawet konieczność uzyskania w tej sprawie opinii antropologa, potwierdziły tożsamość zatrzymanego. Pod koniec października Sławomir B. został zatrzymany w Wielkiej Brytanii, w miejscowości Leicester.

Sławomir B. został przetransportowany do Polski. W ubiegłym tygodniu prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód przedstawił mu zarzut zabójstwa. Sąd aresztował go na trzy miesiące. 42-latkowi grozi kara nawet dożywocia za zabójstwo sprzed lat, o dokonanie którego jest podejrzany. 

(FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz