Zamknij
REKLAMA

Toruń: policjanci z nowym sprzętem. Będą walczyć z narkotykami!

12:00, 12.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Toruń: policjanci z nowym sprzętem. Będą walczyć z narkotykami!

W środę (09.10) Starosta Toruński przekazał nowy sprzęt policjantom z naszego regionu. Urządzenie do badania trzeźwości i analizator zawartości narkotyków u kierowców trafią do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Od dzisiaj urządzenia będą wspomagać pracę mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach regionu.

W środę (09.10) w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Towarowej,  nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego dla Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Zestaw o wartości 12 tys. zł wręczyli: Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Wicestarosta Michał Ramlau. W przekazaniu uczestniczył również Prezydent Mundurowego Klubu Motorowego RP- Andrzej Woźniak. W skład przekazanego sprzętu wchodzi: drugtest 5000, zestaw kaset 8-panelowych do drugtestera, drukarka mobilna do drugtestera oraz alkotest. Przekazany sprzęt umożliwi toruńskim mundurowym przeprowadzanie sprawnych kontroli kierowców na drogach powiatu toruńskiego na okoliczność używania narkotyków czy alkoholu, bez konieczności kierowania na badania. Mobilna drukarka zapewnia natychmiastowy wydruk wyników pomiaru w miejscu przeprowadzenia testu.

Otrzymany przez Komendę DrugTest 5000 to jedno z najnowocześniejszych urządzeń w swojej klasie. Składa się z systemu pobierania próbek oraz analizatora. Dzięki temu od razu wiadomo, czy badana osoba zażywała narkotyki. Za pomocą zestawu Dräger DrugTest 5000 w miejscu kontroli pobierana jest próbka, która trafia do analizatora. Badany sam pobiera sobie ślinę do badania, trwa to około minuty. Następnie osoba ta oddaje zamkniętą kasetę, co zapobiega kontaktowi osoby badającej z próbką śliny. Bezpośrednio po pobraniu próbki rozpoczyna się proces wykrywania potencjalnego zażycia narkotyków. Wystarczy wsunąć kasetę testową oraz wkład do analizatora, aby uruchomić automatyczny proces analizy. Rezultat widoczny jest po kilku minutach na ekranie urządzenia. Wyniki można uzupełnić o dodatkowe informacje z użyciem zewnętrznej klawiatury, można je także zapisać lub wydrukować bezpośrednio z urządzenia, korzystając z przenośnej drukarki.

System wykrywa osiem klas substancji: amfetaminę, benzodiazepiny, delta-9-tetrahydrokannabinol (konopie indyjskie), kokainę, metamfetaminę, opiaty, metadon, ketaminę.
Od dzisiaj urządzenia będą wspomagać pracę mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach regionu.

[ALERT]1570782576688[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ElwiElwi

0 0

Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25
. 14:25, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz