Zamknij
REKLAMA

Wyłudzali pieniądze od torunian! Grozi im do 12 lat więzienia

10:00, 09.09.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

Wyłudzali pieniądze od torunian! Grozi im do 12 lat więzienia

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Toruniu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi Sz. (l. 49) i Bogdanowi Z. (l. 57) o przestępstwa związane z wyłudzaniem pieniędzy. 

­W toku śledztwa ustalono, że na terenie Polski, od co najmniej początku sierpnia do 8 października 2018 r. działała grupa osób zajmująca się wyłudzaniem pieniędzy oraz biżuterii od osób w starszym wieku „metodą na funkcjonariusza Policji/Centralnego Biura Śledczego Policji”. Sprawcy doprowadzali pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, po uprzednim wprowadzeniu ich w błąd, co do faktu wykonywania przez funkcjonariusza Policji lub Centralnego Biura Śledczego Policji czynności związanych z rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej okradającej osoby starsze lub rachunki do nich należące.

- W rozmowach telefonicznych przekonywali pokrzywdzonych do konieczności ochrony wartościowych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu lub na rachunkach bankowych. Kolejno nakłaniali wymienionych do wypłacenia gotówki z banku lub usunięcia wartościowych przedmiotów i gotówki z mieszkania, a następnie przekazania wskazanej osobie, rzekomemu funkcjonariuszowi Policji w celu jej zabezpieczenia. Członkami tej grupy byli właśnie oskarżeni. Krzysztof Sz. w okresie września – października 2018 r. na terenie Torunia, Szczecina i Warszawy dokonał oszustw na szkodę 8 osób, doprowadzając ich do wydania mu mienia o łącznej wartości ponad 200.000 zł. Natomiast Bogdan Z. dokonał dwóch oszustw na terenie Bydgoszczy. W jego przypadku pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 56.000 zł. Prokurator przyjął, że oskarżeni z popełnienia przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Krzysztof Sz. przyznał się do części zarzucanych mu czynów, natomiast Bogdan Z. ostatecznie przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw - informuje Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

W toku śledztwa stosowano wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie, a także dokonano zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar i środków karnych oraz roszczeń. O sprawstwie i winie oskarżonych wypowie się Sąd Rejonowy w Toruniu. Grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 12.

[ALERT]1568013634476[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

m25m25

0 1

Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :) 12:30, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone