Szkolny dzwonek znów się odezwał! Toruńscy uczniowie od jutra rozpoczną lekcje, a dziś wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Na miejskim rozpoczęciu nie zabrakło znanych polityków z regionu.
Na oficjalnym, miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 15 obecnych było wielu ważnych polityków z Torunia i okolic. Swoje przemówienie wygłosił prezydent Michał Zaleski. Obecni byli też działacze partii rządzącej (m.in. minister Ardanowski, poseł Krystyna Michałek i radni toruńscy Michał Jakubaszek i Wojciech Klabun). Nie zabrakło też polityków opozycji w tym posłów Arkadiusza Myrchy i Joanny Scheuring-Wielgus. Obecni byli też oczywiście toruńscy dyrektorzy i urzędnicy.
[ALERT]1567416035899[/ALERT]
Mieszkaniec Torunia12:07, 02.09.2019
w końcu , może teraz madki i tateły zajmą się swoimi latoroślami i niewychowana szarańcza przestanie się drzeć jak dzikusy z dżungli każdego popołudnia i wieczora pod blokami czy domami na osiedlach :)
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04
2 2
Przeprowadź się na wieś to krowy będą ci robić muuuuuuu. Na osiedlach dzieci biegają, bawią się i krzyczą. Takie są dzieci. Ty pewnie jako dorosły pijesz na imprezach i sikasz w krzaki i nie mniej się drzesz. Chyba że masz 80 lat, to tylko wieś i las.