Zamknij
REKLAMA

Toruń: wypoczywał w Kamionkach i wpadł na pomysł, że powiadomi numer alarmowy o...

16:00, 13.05.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Toruń: wypoczywał w Kamionkach i wpadł na pomysł, że powiadomi numer alarmowy o...

46-letni mieszkaniec gm. Lubicz, przebywając na wypoczynku w Kamionkach pod Chełmżą zadzwonił na numer alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział, że w siedzibach jednego ze znanych toruńskich zakładów produkcyjnych podłożone są ładunki wybuchowe.  Policyjni specjaliści sprawdzili te miejsca. Gdy kryminalni ustalili tego człowieka i dotarli do niego  miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę tj.  dn. 11.05.19r. o godz. 20:30  na numer alarmowy 112 zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że w trzech siedzibach jednego ze znanych zakładów w Toruniu podłożone są ładunki wybuchowe.

Na miejsce dyżurny skierował zarówno patrole prewencji z kryminalnych z Torunia i z komisariatu w Dobrzejewicach oraz patrol rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Policjanci we wszystkich siedzibach dokonali rozpoznania i sprawdzeń. Nigdzie nie ujawnili materiałów ani urządzeń wybuchowych.

Kryminalni ustalili osobę, która dzwoniła na numer alarmowy. Mężczyzna to 46-letni mieszkaniec gm. Lubicz. Gdy wykonywał swój telefon przebywał na wypoczynku w Kamionkach Małych pod Chełmżą. Gdy policjanci dotarli do tego człowieka miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc z soboty na niedzielę spędził w policyjnym areszcie.

Z ust śledczych w Komisariacie Policji w Chełmży usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policjanci z Chełmży doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Wnioskują dla niego o zastosowanie środków zapobiegawczych takich jak dozór i poręczenie majątkowe. Oprócz tego grozi  mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

elo.elo.

8 1

to teraz ładnie zabuli 18:04, 13.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnkaAnka

2 0

z 500+ 08:25, 14.05.2019


MsMs

3 0

juz moglista napisac jaka to firma bo wszyscy wiedza jak police z torunia i dobrzejewic. Gluoie te ddt 08:25, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone