Zamknij
REKLAMA

Partia Razem chce walczyć z dyskryminacją w sejmiku

12:30, 17.08.2018 | AA
Skomentuj Kandydatów do sejmiku z ramienia RAZEM zaprezentował Adrian Zandberg
REKLAMA

Partia Adriana Zandberga przedstawiła swoje "jedynki", które powalczyć mają o głosy w październikowych wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Na listach znaleźli się aktywiści, społecznicy i ludzie w doświadczeniach w NGO-sach.

Partia Razem wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych 2018. Członkowie ugrupowania Adriana Zandberga zamierzają walczyć o głosy w wyborach do sejmiku województwa.

- Liderki i liderzy list Razem będą kierować zbliżającą się kampanią wyborczą do sejmiku - wyjaśnia Adrian Zandberg.

W Bydgoszczy o mandat radnej powalczy Karolina Kozłowska, która zasłynęła z niedawnej batalii z organizatorami konferencji naukowej, na której jako ekspert zaproszona była Kaja Godek. Jako radna chciałaby walczyć przede wszystkim z przemocą.

- Sprawa Rafała P. pokazała nam, jak powszechna jest przemoc wobec kobiet. Chcemy pomagać jej ofiarom i edukować sprawcą. Na liście zadań, jakie będziemy postulować na pewno znajdzie się uruchomienie całodobowej "Niebieskiej Linii" - wyjaśnia kandydatka.

Jedną z "jedynek" jest również Michał Musielak, który jako radny chce walczyć o równość w życiu publicznym.

- Do sejmiku startuje po to, aby forsować dofinansowanie miejsc w żłobkach. Chcemy pomóc matkom wrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, będziemy walczyć z dyskryminacją wobec jakichkolwiek grup. Będziemy starać się zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych - zapewnia Musielak.

Dodaje, że jako wojewódzki radny będzie się starał zlikwidować bariery architektoniczne, które utrudniają dostęp do budynków samorządowych osobom niepełnosprawnym oraz wprowadzić transmisje z obrad sejmiku w języku migowym.

Listę Razem w okręgu toruńskim otwiera Paulina Matysiak, która może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w samorządzie i organizacjach pozarządowych.

- Płaca minimalna nie wystarcza na pokrycie podstawowych, dlatego w sejmiku chcemy ustalać każdego roku poziom tzw. "godnej płacy", bo samorząd powinien być wzorem dobrego pracodawcy - zapewnia. - Chcemy także likwidować zatrudnienie w samorządzie na umowach cywilno-prawnych.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

(AA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

JoJo

13 9

Homoseksualizm, zdrowie, sport.Tym pociągną raczej nie tłumy ale loda mocodawcom. 14:02, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

realistarealista

14 7

Co za brednie. Towarzysze bez przygotowania, bez wiedzy byle do koryta. 14:05, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AjajajAjajaj

9 8

Czyli w Bydgoszczy największym problemem jest brak całodobowego telefonu zaufania? Szkoda panie Zandberg, bo jest pan inteligetny i mimo innych poglądów myślę, że powinno się pana uwzględniać, tylko szkoda, że cała reszta ugrupowania to kretyni 14:13, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuhahaBuhaha

8 5

LGBTZUSORMOUB NIE ROZUMIEM TYCH SKRÓTÓW.Cz one wszystkie zboczone i chwalą eis pochodzeniem . 14:16, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiechu Wiechu

24 5

Ja nie chcę ich wolności i równości, zaraz się okaże, że normalni ludzie będą dyskryminowani. Wszyscy normalni zostaną okrzyknięci faszystami, itd. Czy ten Adrian nie może się nazywać Kwiatkowski, Wiśniewski, Kowalski, Nowak. Coś mu tu na odległość śmierdzi. Żebym ja za chwilę nie musiał walczyć o wolność i równość z jakąś łapanką dewiantów. 15:48, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DonjohnDonjohn

4 3

Uwaga Komuniści! 20:03, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eMCEeMCE

2 4

Ten komunistyczny Chewbacka powinien zostać wysłany na księżyc. Fakt, że taki czerwony nowotwór jak "Razem" ma jakiekolwiek poparcie świadczy o głupocie i braku podstawowej wiedzy części społeczeństwa 00:14, 18.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zoobotaniczoobotanic

1 3

A my, postępowe giendery z zoobotanica wystawim swoich liderów dopiero po marszu równości, jak znajdziem sobie partnera, partnerki. 09:26, 18.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%