Zamknij

Partia Razem chce walczyć z dyskryminacją w sejmiku województwa. Kampania samorządowa ruszyła

AA 12:30, 17.08.2018
Skomentuj Kandydatów do sejmiku z ramienia RAZEM zaprezentował Adrian Zandberg Kandydatów do sejmiku z ramienia RAZEM zaprezentował Adrian Zandberg

Partia Adriana Zandberga przedstawiła swoje "jedynki", które powalczyć mają o głosy w październikowych wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Na listach znaleźli się aktywiści, społecznicy i ludzie w doświadczeniach w NGO-sach.

Partia Razem wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych 2018. Członkowie ugrupowania Adriana Zandberga zamierzają walczyć o głosy w wyborach do sejmiku województwa.

- Liderki i liderzy list Razem będą kierować zbliżającą się kampanią wyborczą do sejmiku - wyjaśnia Adrian Zandberg.

W Bydgoszczy o mandat radnej powalczy Karolina Kozłowska, która zasłynęła z niedawnej batalii z organizatorami konferencji naukowej, na której jako ekspert zaproszona była Kaja Godek. Jako radna chciałaby walczyć przede wszystkim z przemocą.

- Sprawa Rafała P. pokazała nam, jak powszechna jest przemoc wobec kobiet. Chcemy pomagać jej ofiarom i edukować sprawcą. Na liście zadań, jakie będziemy postulować na pewno znajdzie się uruchomienie całodobowej "Niebieskiej Linii" - wyjaśnia kandydatka.

Jedną z "jedynek" jest również Michał Musielak, który jako radny chce walczyć o równość w życiu publicznym.

- Do sejmiku startuje po to, aby forsować dofinansowanie miejsc w żłobkach. Chcemy pomóc matkom wrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, będziemy walczyć z dyskryminacją wobec jakichkolwiek grup. Będziemy starać się zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych - zapewnia Musielak.

Dodaje, że jako wojewódzki radny będzie się starał zlikwidować bariery architektoniczne, które utrudniają dostęp do budynków samorządowych osobom niepełnosprawnym oraz wprowadzić transmisje z obrad sejmiku w języku migowym.

Listę Razem w okręgu toruńskim otwiera Paulina Matysiak, która może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w samorządzie i organizacjach pozarządowych.

- Płaca minimalna nie wystarcza na pokrycie podstawowych, dlatego w sejmiku chcemy ustalać każdego roku poziom tzw. "godnej płacy", bo samorząd powinien być wzorem dobrego pracodawcy - zapewnia. - Chcemy także likwidować zatrudnienie w samorządzie na umowach cywilno-prawnych.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

(AA)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

JoJo

13 9

Homoseksualizm, zdrowie, sport.Tym pociągną raczej nie tłumy ale loda mocodawcom.

14:02, 17.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

realistarealista

14 7

Co za brednie. Towarzysze bez przygotowania, bez wiedzy byle do koryta.

14:05, 17.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AjajajAjajaj

9 8

Czyli w Bydgoszczy największym problemem jest brak całodobowego telefonu zaufania? Szkoda panie Zandberg, bo jest pan inteligetny i mimo innych poglądów myślę, że powinno się pana uwzględniać, tylko szkoda, że cała reszta ugrupowania to kretyni

14:13, 17.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuhahaBuhaha

8 5

LGBTZUSORMOUB NIE ROZUMIEM TYCH SKRÓTÓW.Cz one wszystkie zboczone i chwalą eis pochodzeniem .

14:16, 17.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiechu Wiechu

24 5

Ja nie chcę ich wolności i równości, zaraz się okaże, że normalni ludzie będą dyskryminowani. Wszyscy normalni zostaną okrzyknięci faszystami, itd. Czy ten Adrian nie może się nazywać Kwiatkowski, Wiśniewski, Kowalski, Nowak. Coś mu tu na odległość śmierdzi. Żebym ja za chwilę nie musiał walczyć o wolność i równość z jakąś łapanką dewiantów.

15:48, 17.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DonjohnDonjohn

4 3

Uwaga Komuniści!

20:03, 17.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eMCEeMCE

2 4

Ten komunistyczny Chewbacka powinien zostać wysłany na księżyc. Fakt, że taki czerwony nowotwór jak "Razem" ma jakiekolwiek poparcie świadczy o głupocie i braku podstawowej wiedzy części społeczeństwa

00:14, 18.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zoobotaniczoobotanic

1 3

A my, postępowe giendery z zoobotanica wystawim swoich liderów dopiero po marszu równości, jak znajdziem sobie partnera, partnerki.

09:26, 18.08.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%