Zamknij
REKLAMA

Tak wygląda Alpinarium po liftingu [ZDJĘCIA]

12:30, 30.03.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Alpinarium, czyli teren między al. Jana Pawła, ul. Kopernika i Pod Krzywą Wieżą, zmieniło się nie do poznania. Pojawiło się tam m.in. LED-owe oświetlenie, punkt widokowy i oczko wodne.

Prace rewitalizacyjne w Alpinarium rozpoczęły się w sierpniu 2017 r. Dobiegły końca na początku tego roku. Choć jeszcze zostało nieco do zrobienia - chodzi o zagospodarowanie zieleni - to już widać efekty. A te są imponujące.

W ramach ożywienia tego miejsca zostały zamontowane nowe lampy uliczne - 20 sztuk z energooszczędnym oświetleniem LED. Odnowiono alejki: pojawiła się na nich nowa nawierzchnia, dokonano korekty ich geometrii, przebudowano schody kamienne, a także wykonano schody terenowe o nawierzchni klinkierowej.

- Wykonany został punkt widokowy oraz układ wodny (strumyk wodny typu kaskada oraz oczko wodne) wraz z przyłączami do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej - wskazuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. - Zmiany nastąpiły także w zakresie zieleni - usunięto część drzew i krzewów, wykonane zostały prace pielęgnacyjne pozostałych starszych drzew i krzewów.

Ponadto pojawiły się elementy małej architektury m.in. siedziska, ławki, stoliki do gry w szachy, kosze na śmieci, mostek z metalową kutą balustradą oraz tablice informacyjne. Ten etap prac pochłonął 798 tys. zł.

Właśnie trwa przetarg na kolejny etap prac w Alpinarium. Chodzi o zagospodarowanie zieleni. A konkretnie o: nasadzenie 23 sztuk drzew liściastych, trzech drzew iglastych i czterech krzewów iglastych, kolekcji 37 gatunków krzewów liściastych (łącznie 1387 sztuk), kolekcji 12 gatunków krzewinek, roślin okrywowych i pnączy (2550 sztuk), kolekcji 40 gatunków bylin (2920 sztuk), założenie trawników dywanowych i pielęgnację zieleni.

Do konkursu zgłosiła się jedna firma - Plants z Torunia. Swoje usługi wyceniła na 140,4 tys. zł. To nieco mniej niż kwota - 145 tys. zł - jaką miasto chciało wydać na zagospodarowanie zieleni.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone