Zamknij
REKLAMA

Rusza sezon na studniówki! Pamiętacie swoje bale?

15:30, 12.01.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Tak tydzień temu w Filmarze bawiło się II LO, fot. Joanna Zdancewicz

II LO otworzyło sezon studniówkowy w Toruniu już tydzień temu. Dziś będą bawić się tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Technicznych, którzy do ostatniej chwili szlifowali poloneza.

Styczeń i luty jak co roku upłynie w toruńskich szkołach po znakiem studniówek. Dzisiejsze bale nieco różnią się od tych organizowanych jeszcze kilkanaście lat m.in. na szkolnych korytarzach, aulach czy salach gimnastycznych. Już nie ma wojskowych siatek, nagłośnienia wołającego o pomstę do nieba i uwijających się w pocie czoła rodziców przygotowujących przekąski i potrawy.

Obecnie bale szkolne odbywają się w salach bądź restauracjach hotelowych. Na topie są także wnętrza Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, gdzie swoją zabawę tuż przed maturą będą mieć uczniowie m.in. IV LO czy I LO.

Sezon studniówkowy w Toruniu przed tygodniem otworzyło II LO, które świętowało swój bal w hotelu Filmar. Dziś przyszedł czas na poloneza w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy do ostatniej chwili szlifowali taniec otwierający studniówki.

W strojach studniówkowych nie będzie przypadkowości. Wiele sklepów ma ofertę przygotowaną specjalnie dla przyszłych maturzystów. Ceny garniturów wahają się od 400 zł do 1,3 tys. zł.  Wszystko zależy, gdzie kupimy zestaw z dodatkami czy też z jakiego materiału zostanie uszyty.

Duża rozpiętość cenowa jest także w przypadku kreacji dla dziewcząt - od 150 zł do 1,2 tys. zł. Większość młodych klientek wybiera zazwyczaj sukienki z przedziału centowego 250-300 zł. Niektóre szkoły narzucają dress code obowiązujący podczas szkolnego balu np. białe bluzki i czarne spódnice. Najlepiej postawić na elegancję i skromność. Strój powinien podkreślać atuty, ale nie może być wulgarny.

Kolejne toruńskie studniówki odbędą się na przełomie stycznia i lutego. Zespół Szkół Muzycznych będzie mieć swój bal 26 stycznia w Młynie Smaków. Liceum franciszkańskie zatańczy poloneza dzień później w "Ambasadzie" w Lubiczu. Na Jordanki postawiło także V LO (1 lutego) i Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (4 lutego). W Filmarze zaś - już 2 lutego - będzie się bawić IX LO.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone