Wiadomości

Zamknij
Ważne

Zgłoszenie postawiło na nogi ratowników. Próba samobójcza na moście kolejowym?

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 10:21, 22.06.2026 Aktualizacja: 10:27, 22.06.2026
Skomentuj Zgłoszenie postawiło na nogi ratowników. Próba samobójcza na moście? Archiwum DDToruń Fot. Daniel Wiśniewski

Kilka służb, działania z lądu i wody oraz szybka reakcja. Tak wyglądała sobotnia akcja ratunkowa prowadzona przy moście kolejowym w Toruniu.

::addons{"type":"alert"}

Wieczorem w sobotę, 20 czerwca, w rejonie mostu kolejowego w Toruniu przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję ratunkową. Powodem było zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał zamiar wskoczyć do Wisły.

Informacja wpłynęła o godzinie 22:25 do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy. Natychmiast do działań skierowano ratowników Grupy Interwencyjnej WOPR Toruń.

Poszukiwania z wody i lądu

Ratownicy rozpoczęli patrolowanie wskazanego obszaru kilkoma zespołami. Jedna załoga prowadziła działania z łodzi na Wiśle, druga sprawdzała okolice mostu kolejowego przy użyciu quada, natomiast trzeci zespół patrolował przyległe tereny samochodem ratowniczym.

Do akcji włączyły się również zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze Policji, którzy wspierali poszukiwania i zabezpieczali teren.

Mężczyzna odnaleziony nad brzegiem

Dzięki współpracy wszystkich służb mężczyzna został odnaleziony przez policjantów nad brzegiem Wisły. Następnie trafił pod opiekę ratowników WOPR, którzy ocenili jego stan i sprawdzili podstawowe parametry życiowe.

Jak przekazali ratownicy, mężczyzna był przytomny i komunikatywny. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego został przekazany pod dalszą opiekę medyczną.

Akcja zakończyła się przed północą

Działania służb zakończyły się o godzinie 23:21. Ratownicy podkreślają, że interwencja była kolejnym przykładem skutecznej współpracy pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za ratowanie życia i zdrowia mieszkańców.

Szybka reakcja na zgłoszenie oraz równoczesne działania prowadzone z lądu i wody pozwoliły na szybkie odnalezienie mężczyzny i udzielenie mu pomocy.

Pomoc jest dostępna

Według specjalistów, myśli samobójcze mogą się pojawiać, kiedy osobie wydaje się, że znajduje się w tak trudnej sytuacji życiowej i jest tak nieszczęśliwa, że nie ma ochoty dłużej żyć. Zwykle osoby, które próbują się zabić, robią to, by zakończyć swój ból. Nie chcą umierać. Dlatego pomoc jest możliwa. Samobójstwo to najgorsze wyjście, dlatego powinno się zrobić wszystko, żeby mu zapobiec.

Masz myśli samobójcze? Na portalu samobojstwo.pl można znaleźć numery telefonów zaufania, adresy instytucji pomocowych i konkretne rady, jak postępować w trudnych sytuacjach. Polecamy także ten tekst.

Młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod numer telefonu zaufania Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" - 116 111.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%