Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowa i piękna inicjatywa! Cały tramwaj wspierał Anię

17:00, 06.12.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Tylko bardzo drogi i nierefundowany lek może uratować życie 37-letniej Ani. Akademia Walki z Rakiem i Fundacja "Światło" wspierają kobietę w walce o zdrowie i nie poddają się! Wyjątkowa, mikołajkowa inicjatywa pozwoliła zebrać część pieniędzy na leczenie śmiertelnie chorej kobiety. Pomóc mógł każdy!

Tramwaj ruszył punktualnie o godz. 14. Na trasie linii nr 1 nie trzeba było kasować biletów, za to wolontariusze zachęcali do wsparcia szczytnego celu - zbiórki pieniędzy na leczenie walczącej z nowotworem piersi Ani Połeć.

- Do końca liczyliśmy, że Ania będzie dzisiaj z nami, ale niestety jest bardzo słaba i nie dała rady. My natomiast się nie poddamy! Zrobimy, co w naszej mocy, aby zebrać pieniądze na jej leczenie - zapewnia dr Małgorzata Rembiałkowska-Stankiewicz z Akademii Walki z Rakiem.

Aby wygrać z nowotworem Ania musi zacząć przyjmować imbrans, kosztowny i nierefundowany lek - musi zażyć minimum sześć jego dawek. - Każda dawka to koszt 18 tys. złotych, póki co mamy pieniądze na dwie pierwsze, czyli 30 procent jest już zebrane - dodaje Rembiałkowska-Stankiewicz.

Pomóc Ani mógł każdy, kto wsiadł do mikołajkowego tramwaju Fundacji "Światło" i wrzucił nawet symboliczną złotówkę do puszki. Pomysł, aby właśnie w ten sposób zorganizować tę zbiórkę narodził się przez przypadek.

- Przed budynkiem fundacji przy ul. Grunwaldzkiej, rozmawiałem przez telefon i wpadło mi do głowy, że może ludzi przyciągnie idea muzykalnego, przedświątecznego tramwaju - przyznaje Leszek Miliński, jeden z inicjatorów akcji nazwanej "Przystanek Światło".

Szybko udało się zebrać grono ludzi, którzy chcieli pomóc. Idea spodobała się także uczniom szkoły podstawowej nr 10. Dzielnie wolontariuszki śpiewały świąteczne piosenki wraz z Milińskim, Jackiem Beszczyńskim i Katarzyną Gucajtis oraz Tomkiem Gumowskim i Krzysztofem Kwiatkowskim zbierały pieniądze, które przekazane zostaną na leczenie Ani.

- Ten cel jest bardzo szczytny, lubimy śpiewać razem z panem Leszkiem, to on zaproponował nam, abyśmy wzięły udział w tej akcji - wyjaśnia Karolina Józefowicz, uczennica Leszka Milińskiego.

Chociaż dziewczyny bardzo lubią śpiewać, to nieczęsto mają okazję robić to w tak ważnej sprawie.

- To nie to samo co śpiewanie na lekcji muzyki. Dzisiaj możemy pomóc pani Ani, dlatego śpiewamy całym sercem - wtóruje koleżance Zuzanna Foss.

Akcja bardzo szybko chwyciła torunian za serca! Z każdym przystankiem ludzi przybywało, a puszki robiły się pełne. To był wielki sukces ludzi dobrej woli!

​- Chcieliśmy pomóc Ani, która dzielnie walczy z nowotworem, a także uwrażliwić ludzi na problemy osób chorych. Myślę, że cel został osiągnięty - zapewnia Janina Mirończuk, prezes Fundacji "Światło".

W akcję włączyli się także przyjaciele fundacji, bożonarodzeniowe wiersze recytowała Anna Magalska, a wolontariusze częstowali pasażerów wyjątkowego tramwaju ciastkami.

Przypomnijmy, jak to wyglądało na żywo:

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

CHCH

1 0

Świetna inicjatywa! 03:29, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone