Zamknij
REKLAMA

Rzeka połączy trzy miasta. Kulminacja Festiwalu Wisły odbędzie się w Toruniu. Jakie atrakcje przygotowano?

17:00, 27.07.2017 | Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Marek Wojtkowski, Michał Zaleski i Leszek Dzierżewicz to gospodarze tegorocznego Festiwalu Wisły, fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Już 12 sierpnia rusza Festiwal Wisły 2017. Impreza odbywa się po raz pierwszy w trzech miastach województwa kujawsko-pomorskiego: Włocławku, Ciechocinku i Toruniu. W grodzie Kopernika zaplanowano wielki finał czterodniowej imprezy.

Program imprezy obfituje w wiele różnorodnych atrakcji, które odbędą się zarówno w Toruniu, jak i w Ciechocinku i Włocławku.

- Zaplanowaliśmy m.in. międzynarodowy zlot tradycyjnych łodzi rzecznych, to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce - zaprasza Marcin Karasiński, dyrektor Festiwalu Wisły. - Przygotowaliśmy także przegląd piosenki żeglarskiej. Artyści zaprezentują się na scenach we wszystkich trzech miastach. Pokażemy państwu bogatą kulturę regionów nadwiślańskich, w tym ich dziedzictwo kulinarne - wylicza.

Dla gospodarzy pierwszej edycji imprezy to ogromna szansa, nie tylko na promowanie swoich miast i województwa, ale także na to, aby na nowo zainteresować mieszkańców regionu tematyką związaną z Wisłą.

- Torunianie kochają swoją rzekę, to wydarzenie pozwoli nam przypomnieć o Wiśle w sposób wyjątkowy. Nurt rzeki łączy nasze miasta, oby ta impreza przerodziła się w wydarzenie cykliczne - tłumaczy Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Trzydniowa impreza ma także zwrócić uwagę na walony turystyczne, gospodarcze i rekreacyjne rzeki.

- Nasze miasta rozwijały się dzięki Wiśle, teraz wracamy do korzeni. Chciałbym, aby to przedsięwzięcie pokazało, jakie możliwości daje takie położenie - wyjaśnia Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Festiwal rozpocznie się 12 sierpnia we Włocławku, w niedzielę atrakcje odbędą się także w Nieszawie i Ciechocinku.

- Bardzo skrupulatnie przygotowujemy się do udziału w tej uroczystości, festiwalowi goście zacumują na przystani w Ciechocinku ok. godz. 11 i odpłyną stąd dopiero w poniedziałek  w kierunku Torunia- zapewnia Leszek Dzierżewicz, burmistrz miasta.

Festiwal zakończy się 15 sierpnia, na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

Szczegółowy program festiwalowych atrakcji znajdziecie tutaj.

Partonem medialnym Festiwalu Wisły jest portal DDTorun.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

myślozbrodniamyślozbrodnia

2 1

Tak nie można! bez Bruskiego i Bydgoszczy! nie da się! Mus i jego na gwałt zaprosić.
Wielki mufti kalifatu nad Brdą! nam tego nie daruje! Fatwa na Toruń! To pewne jak onegdaj na S. Rashdi. ( jego ochrona przez Secret Servic i MI 5 kosztuje brytyjskiego podatnika 50 000 funtów tygodniowo!o d lat. W co też się pakuje prezydent Zaleski. Panie Michale! więcej roztropności. Bruski z fatwą! a kicior Rulewski z blaszanką! Strach się bać. Finał w Toruniu bez Bydgoszczy. Myślozbrodnia. Trybunał, gardło! 17:25, 27.07.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CorCor

0 0

Bydgoszcz jest nad Brdą a nie nad Wisłą :) 10:14, 29.07.2017


0%