W majówkę do Torunia zawitał znany już mieszkańcom Festiwal Teatrów Ulicznych. W różnych zakamarkach starówki możemy natrafić na nietuzinkowe przedstawienia grup artystów z całego świata. W piątek 1 maja mieliśmy okazję zajrzeć do jednego z najbardziej wyjątkowych widowisk tegorocznej edycji.
Na kilka dni przed premierą zajrzeliśmy za kulisy. W środę (22 kwietnia) w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się próba medialna spektaklu „Kandyd, czyli optymizm”. Już teraz widać, że to nie będzie spokojna, klasyczna adaptacja.
Młoda aktorka Aurora Lipartowska została wyróżniona w prestiżowym konkursie. Co ważne, rolę, która przyniosła jej to wyróżnienie, zagrała na deskach Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.