Zamknij

Skandal w pubie Mentzen!? Krzyczał na Trzaskowskiego... to radny PiS z Torunia

17:00, 28.05.2025
Skomentuj

Skandal po spotkaniu w pubie Mentzen w Toruniu!? Jeden z mężczyzn, który krzyczał obraźliwe hasła pod adresem Rafała Trzaskowskiego, okazał się... radnym miasta. W mieście zawrzało.

[ZT]67736[/ZT]

W miniony weekend w toruńskim pubie Sławomira Mentzena doszło do nietypowego spotkania polityków. Przy jednym stoliku zasiedli Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski i sam Mentzen. Spotkanie miało charakter luźny, jednak atmosfera szybko się zmieniła.

W pewnym momencie kilku klientów zaczęło skandować obraźliwe hasła pod adresem prezydenta Warszawy. Nagranie z tego incydentu błyskawicznie trafiło do internetu i wywołało ogólnopolską dyskusję.

[ZT]67737[/ZT]

To radny Torunia

Jak się okazało, jednym z krzyczących mężczyzn był Maciej Koziołocki – radny Rady Miasta Torunia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Koziołocki podczas zaprzysiężenia na radnego. 25 kwietnia 2024 roku, Toruń

To właśnie on brał udział w wykrzykiwaniu haseł takich jak: „Byłeś z ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą!” i „Rafał, Rafał, rzuć monetę – czy dziś jesteś LGBT?”.

Informacja o udziale radnego w incydencie błyskawicznie się rozeszła. W sieci i lokalnym środowisku politycznym zawrzało.

Ostra reakcja ze strony opozycji

Słowa krytyki pojawiły się m.in. ze strony radnej PO Dominiki Walichniewicz, która na swoim profilu na Facebooku zamieściła jednoznaczną ocenę:

– Niedopuszczalna i skandaliczna postawa! Radny jest osobą publiczną, reprezentuje mieszkańców i podlega kodeksowi etyki radnych. Obowiązkiem każdego radnego/radnej jest godnie sprawować mandat i godnie się zachowywać. Powinny zostać wobec niego wyciągnięte konsekwencje.

PiS staje w obronie swojego radnego

Z kolei Michał Jakubaszek, radny klubu PiS, bronił Koziołockiego, twierdząc, że jego kolega z klubu ma prawo wyrażać swoje poglądy – również w formie spontanicznej reakcji.

– Mamy wolność słowa. Radny, jak każdy obywatel, ma prawo komentować rzeczywistość. To nie było oficjalne wystąpienie, tylko prywatna sytuacja

– podkreślił Jakubaszek.

Jak na razie radny Koziołocki nie zabrał głosu w sprawie incydentu w pubie. 

Czy radny powinien się tak zachowywać?

Czy osoba pełniąca mandat publiczny, reprezentująca mieszkańców Torunia, powinna uczestniczyć w takich incydentach? A może nie zrobił nic złego? Zdania są podzielone, ale jedno jest pewne – ta sprawa jeszcze długo będzie komentowana.

(red.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

9 19

nawet nie wiedziałem ,że jest taki radny i kto głosował na takiego ci**a, z pis to stan umysłu 🤣🤣🤣🤣, jakubaszek to prywatna opinia

18:37, 28.05.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiszczycielNiszczyciel

6 0

do aaaaaaa----> Ty zmarnowany potoku lewackiej spermy, który nawet nicku nie potrafisz napisać bo to dla ciebie wyczyn. Wyp##rdalaj stąd i to raz w podskokach. Zakłamana mendo, która oczernia prawice i patriotów!!! ***** Ciebie oraz ***** PO!!!

12:54, 29.05.2025

AldoninaAldonina

18 8

Nie jestem za pisuarem ale miał rację Platfusy xelowo sprowokowaly cały ten cyrk w myśl zasady nie ważne jak mówią byleby mówili. Przypomnę tylko ze platformiana scierka do przetykania kib la lampart zapoczatkowała chlew polityczny na czym zajechała do partii zdrady vzyli słynne je. bać pis czy wypier** ać. Zatem Wy pi er da LAĆ platfusiarskie śmieci

19:46, 28.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojasWojas

17 3

Skandal!!!!!????? Jaki skandal????!!!!! Skandalem jest to, że czaskoski, syn agentki SB Justyny, donoszącej na swoje środowisko, jest kandydatem na Prezydenta RP!!!! To jest dopiero skandal!!!! Chłopaki mieli rację.

05:59, 29.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

paszoł wonpaszoł won

3 6

Kandydaci to covidowe pachołki elity z Davos. Nie głosuję na swoich oprawców.

07:27, 29.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ustawa kagańcowaUstawa kagańcowa

15 1

Póki co chyba jest jeszcze wolność słowa ? Czy może się mylę?

08:16, 29.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krystynka Krystynka

13 1

Brawo, Wojas!!! Jak zwykle celnie. Był już agent Bolek, nie chcemy dzieci agentów SB.

08:41, 29.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ABC moralnościABC moralności

10 1

Lekarze z onkologii namawiają starsze schorowane osoby na oddanie głosu na lgbt. To już przerasta sumienie osoby leczącej. A gdzie tu jest etyka zawodowa ?

09:28, 29.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%