Zamknij

Toruń: uczniowie solidaryzowali się z Ukraińcami. Rywalizowali w mityngu

11:59, 21.04.2022 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: uczniowie solidaryzowali się z Ukraińcami. Rywalizowali w mityngu

W środę w Szkole Podstawowej Nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu odbył się III międzyszkolny mityng lekkoatletyczny pod hasłem „Ku wolności”. Hasło ku wolności nabrało innego wymiaru w obecnie panującej sytuacji w Europie.

Tegoroczny mityng jest wyrazem solidarności z broniącą swojej wolności Ukrainą. Przed rozpoczęciem konkurencji sportowych przybliżone zostały uczniom sylwetki: wielokrotnego polskiego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego oraz ukraińskiego złotego medalisty olimpijskiego Sierhieja Bubki.

Podczas mityngu uczniowie- sportowcy wzięli udział w akcji promowania pokoju na świecie, zainicjowanej przez Polski Komitet Olimpijski z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju (06.04.2022), który w tym roku nabrał szczególnego charakteru.

Akcja polegała na podniesieniu przez każdego uczestnika mityngu białej kartki, która symbolizować ma obietnicę bezkrwawego rozwiązywania konfliktów oraz budowania dobrych relacji z ludźmi.

W rozgrywkach sportowych wzięli udział uczniowie z 4 toruńskich szkół (SP 3; SP 32; SP 33; SP 35), w tym uczniowie z Ukrainy, którzy rywalizowali w 5 konkurencjach (bieg 60 m, bieg terenowy 300 m, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłką lekarską).

Zawody sędziowali sędziowie z Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JoJo

1 0

Na strzelnice zaprowadzić.Lewactwo jest finansowane przez morderców Putina. I dlatego dzieciaki są przygotowywane przez *%#)!& na śmierć..Ile jeszcze trzeba dowodów żeby lewactwa nie wypuszcza na wolność. 16:03, 21.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%