Zamknij

Jarosław Kaczyński: Polski Ład zadziała

16:26, 08.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Polski Ład zadziała

Fragment wywiadu dla tygodnika "Sieci", który ukaże się w poniedziałek, opublikował w sobotę portal "wPolityce.pl".

Jestem przekonany, że to połączenie sprawiedliwości i zdrowego rozsądku zadziała i będzie pozytywnie odczuwalne przez Polaków. Druga strona też to dostrzegła i dlatego rzuciła przeciw Polskiemu Ładowi wszystkie swoje zasoby - mówi tygodnikowi "Sieci" wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na stwierdzenie tygodnika, że część nauczycieli otrzymała w związku z przepisami podatkowymi Polskiego Ładu mniejsze pensje na rękę - a nikt z normalnie zarabiających nie miał stracić - zapewnił, że nie straci. Jarosław Kaczyński wskazał, że przyczyną "jednorazowej mniejszej wypłaty w niektórych przypadkach" był błąd w naliczaniu podatków.

"Jest już korekta rozporządzenia ministra finansów, które zostanie tak poprawione, by te błędy się nie mogły powtórzyć. Każdy nauczyciel, który stracił w styczniu, dostanie wyrównanie w lutym" - powiedział w rozmowie z tygodnikiem. Kaczyński zwrócił uwagę, że rzecznik rządu przeprosił za tę sytuację. "I słusznie, bo to się nie powinno zdarzyć. Wnioski z tego zostaną wyciągnięte" - stwierdził.

Wicepremier zaapelował, by widzieć to wszystko w odpowiedniej skali. "My błędy popełniamy, jak każdy człowiek, ale umiemy je skorygować, wycofać się z błędnych poczynań, przeprosić" - wskazał w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Kaczyński został też zapytany, czy Polski Ład nie jest zbyt skomplikowany. "Można powiedzieć, że Polski Ład nie miał szczęścia. Został natychmiast zaatakowany przez opozycję, czego się można było spodziewać. Ale atak wyszedł także z wewnątrz i to tę zewnętrzną krytykę bardzo uwiarygadniało" - powiedział. Dodał, że wszystko to się wzajemnie nakręcało. "To był bardzo dobry i prorozwojowy plan, nie idealny, bo po drodze były potrzebne korekty i zmiany, ale w sumie bardzo potrzebny" - stwierdził.

Zwrócił uwagę, że główne cele były dwa. "Chodziło o znaczący, dodatkowy wzrost dochodów obywateli, szczególnie tych zarabiających mniej, ale w ostatecznym rachunku, po pełnej realizacji, zyskaliby także ci, którzy teraz zapłacą większą składkę zdrowotną" - powiedział. Dodał, że ta większa część Polski żyjąca na terenach poza największymi miastami ma zyskać szansę rozwoju infrastruktury, jakości życia, wszystkiego, co temu służy.

"Jestem przekonany, że to połączenie sprawiedliwości i zdrowego rozsądku zadziała i będzie pozytywnie odczuwalne przez Polaków. Druga strona też to dostrzegła i dlatego właśnie rzuciła przeciw Polskiemu Ładowi wszystkie swoje zasoby, w tym najcięższą medialną artylerię" - ocenił Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem. 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

***** ******** ***

21 4

Zbrodnią jest tak ograbić drobnych przedsiębiorców, którzy płacą podatki w tym kraju.
Tylko straty. Ludzie będą zamykać swoje małe biznesy i nic do budżetu nie wpłynie.
17:37, 08.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pobudkapobudka

4 1

Wszystkie rządy realizują chazarski plan Agendy 2030,a w nim nie ma miejsca na własność prywatną....Klasa średnia ma zniknąć. 08:01, 10.01.2022


rrrrrrrr

7 4

komuna pis dogorywa...tylko korporacje i pis pasniki sp.skarbu panstwa.... 18:45, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WolnyWolny

8 2

Czy ten nieudolny nikczemny stary tetryk mógłby odpuścić wolnej Polsce? Co ona mu takiego zrobiła że tak ją nienawidzi.....okupantowi pisowskiemu pali się grunt pod nogami..... 00:14, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BerixBerix

6 3

POLSKI WAŁ zadziała... Jakimś cudem posłów nie obowiązuje, bo mają wyższą kwotę wolną... Więc o czymś to świadczy. 09:16, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

4 0

Lepiej wrzucie jakiś news co Magicalem. Jak mu w celi życie mija. 11:20, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sspiessspies

5 3

Przez niedługo 2 lata "pandemii" której nie ma ludzie żyją w ciągłym strachu przed jutrem.
Boją się ludzi, boją się wirusa, boją się zachorować i co najsmutniejsze boją się żyć.
Umierają bo czekają na śmierć.
Przestań panikować, zacznij myśleć, zacznij normalnie żyć ! 08:00, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

upadac sanitarysciupadac sanitarysci

3 1

Cieszy mnie,że pierwszą koniecznością nadchodzącej drożyzny będzie rezygnacja ludzi z rozrywki.Czyli ofiarą będą koryfeusze segregacji i politycznej poprawności: płatne platformy tv,kina,opery, restauracje, hotele, biura podróży, linie lotnicze.Niech dalej kręcą pętlę na siebie. 12:58, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????

2 0

znów plecie bzdety byle trwać przy żłobie? 13:13, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%