Zamknij
Ważne

Rafał Trzaskowski odwiedził Toruń. Towarzyszyli mu politycy i działacze KOD i deszcz!

ddtorun.pl 16:20, 19.06.2020 Aktualizacja: 16:43, 19.06.2020
Fot. Michał Malinowski Fot. Michał Malinowski

Rafał Trzaskowski odwiedził Toruń. Towarzyszyli mu politycy i działacze KOD i deszcz!

Dziś (piątek) prezydent Warszawy a jednocześnie kandydat na prezydenta RP - Rafał Trzaskowski odwiedził nasze województwo. Najpierw pojawił się we Włocławku, potem Ciechocinku, następnie odwiedził Toruń a na koniec Bydgoszcz. 

Niestety zanim o godzinie 13:00 Rafał Trzaskowski pojawił się w Toruniu to nad miastem pojawił się deszcz, który nie odpuścił niemal przez całe spotkanie. 

Właśnie deszcz sprawił, że wiele osób opuściło spotkanie jeszcze przed przyjazdem Rafała Trzaskowskiego, inni dzielni stali i czekali na kandydata uzbrojeni w parasolki. 

Jeszcze przed spotkaniem z głośników ustawionych przed Ratuszem Staromiejskim rozbrzmiewał utwór towarzyszący często demonstracją Komitetu Obrony Demokracji - Jeszcze będzie przepięknie, a do niego z biało-czerwonymi flagami i flagami UE tańczyli wolontariusze KO.

Zanim pojawił się Rafał Trzaskowski przemawiali poseł Tomasz Lenz i senator Krzysztof Brejza. Przekonywali oni do głosowania na Trzaskowskiego i tym samym obalenia rządów PiS.

Tłum skandował "zwyciężymy" i "Rafał Trzaskowski".

Ten pojawił się na scenie m.in. w towarzystwie marszałka Piotra Całbeckiego i porwał tłum.

- Jestem z was dumny. Gdziekolwiek jestem, widzę jak Polska z roku na rok się zmienia. Nikt nam ani wam tego nie dał. To dzięki waszej ciężkiej pracy. Nie damy sobie odebrać dumy z naszych dokonań - mówił Rafał Trzaskowski.

Nie zabrakło też odniesień do niedawnej debaty w TVP.

- Dzisiejsza władza chce rozmawiać o religii w szkołach, gdzie przecież decyzja należy do rodziców. Chce rozmawiać o przyjęciu Euro, mimo że wiemy, że to nie jest temat najważniejszy. Dzisiejsza władza używa pseudodebaty do tego, żeby przede wszystkim spróbować wbić szpilę jednej osobie. Dzisiaj debata w telewizji publicznej powinna dotykać rzeczy najważniejszych. Bezpieczeństwa, służby zdrowia, sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Musi odpowiadać na najważniejsze pytania, bo mamy prawo wiedzieć, czy wychodzimy z epidemii. Mamy prawo wiedzieć, co się dzieje, jeżeli chodzi o racjonalny plan pomocy przedsiębiorcom. Dzisiaj nie padają wielkie firmy. Dzisiaj zagrożone są małe firmy rodzinne i o tym powinniśmy rozmawiać w debacie telewizyjnej - mówił kandydat na prezydenta RP a tłum bił mu brawo.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że będzie prezydentem wszystkich i podziękował, za uczestnictwo w spotkaniu mimo deszczu.

 

W spotkaniu wzięli udział zwykli mieszkańcy, ale nie zabrakło lokalnych posłów, radnych, wolontariuszy i działaczy KOD.

[ALERT]1592577435751[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%