Zamknij

To będzie upalny tydzień w Toruniu? Synoptyk nie ma wątpliwości!

10.26, 08.08.2022 Rafał Maszewski
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – pogoda będzie sprzyjać urlopowiczom i żniwiarzom…

[POGODA]1659947096133[/POGODA]

Początek tygodnia będzie ciepły, ale jeszcze nie gorący – noce i poranki będą rześkie. W poniedziałek i we wtorek istnieje niewielkie prawdopodobieństwo przelotnego deszczu, ale na ogół bez opadów.

Od środy coraz śmielej będzie do nas docierać gorące powietrze, a do tego obecność wyżu atmosferycznego zapewni przewagę słonecznej i bezopadowej pogody – w wielu miejscach coraz bardziej zauważalny będzie deficyt wilgoci w glebie.

[ZT]39156[/ZT]

W sobotę i niedzielę możliwa jest skłonność do przelotnego deszczu lub burzy, ale jeśli te zjawiska się pojawią to będą lokalne. Pod koniec tygodnia popołudniami temperatura będzie wzrastać do 29; 30 st., a noce i poranki będą bardziej komfortowe termicznie (14; 16 st.).

Początkowo północno wschodni, a w drugiej połowie tygodnia południowo wschodni wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany. Pod koniec tygodnia ciśnienie atmosferyczne będzie wolno spadać. Pogoda będzie początkowo korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, ale wraz z narastaniem odczucia gorąca warunki biometeorologiczne będą się pogarszać (osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie).

Pogoda będzie często sprzyjać zapyleniu powietrza – w powietrzu w znacznym stężeniu będzie obecny pyłek pokrzywy, bylicy i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1659947103602[/PYLKI]

Zobacz także:

 

(Rafał Maszewski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%