Zamknij

To będzie deszczowy początek sierpnia? Synoptyk nie pozostawia złudzeń!

12.00, 01.08.2022 Rafał Maszewski
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – przewaga bardzo ciepłych / gorących i ze sporą ilością słońca dni…

[POGODA]1659346845530[/POGODA]

Poniedziałek jeszcze sporo na ogół bezopadowych chmur i ciepło. Od wtorku zacznie napływać coraz bardziej gorąca masa powietrza i już w środę będzie gorąco (około 29 st.), z przewagą słońca. Z kolei w czwartek i w piątek na chwilę zrobi się upalnie (30 pierwszego z tych dnia i 32; 33 st. drugiego).

Tego drugiego dnia późnym popołudniem i wieczorem możliwe są burze, silniejszy wiatr, związane z chłodnym frontem atmosferycznym, który będzie zapowiedzią weekendowego łagodnego ochłodzenie. Noce i poranki będą dość ciepłe, zwłaszcza noc ze środy na czwartek i z czwartku na piątek z temperaturą minimalną 18; 19 st.

W sobotę i niedzielę zobaczymy maksymalnie na termometrach około 23; 24 st., ale na ogół nie powinno padać i dość często zaświeci słońce. Noce i poranki ponownie będą rześkie…

Początkowo wiatr będzie słaby i przeważnie zachodni, a od czwartku umiarkowany południowy, w weekend zmieni kierunek na północno zachodni. Wiatr przez większość tygodnia będzie słaby, okresami umiarkowany i często będzie zmieniał kierunek. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne, tylko od środy do piątku z uwagi na odczucie gorąca i piątkowy front atmosferyczny ulegną pogorszeniu (osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie).

Pogoda będzie często sprzyjać zapyleniu powietrza – w powietrzu w znacznym stężeniu będzie obecny pyłek pokrzywy i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[ALERT]1659346858889[/ALERT]

Zobacz także:

(Rafał Maszewski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%