REKLAMA

Małgorzata Kożuchowska odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę

11:07, 12.11.2016 | K.F.
REKLAMA
Skomentuj
Andrzej Duda i Małgorzata Kożuchowska, fot. Kancelaria Prezydenta RP

Małgorzata Kożuchowska, aktorka pochodząca z Torunia, w piątek odebrała nie byle jakie wyróżnienie z rąk prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominację generalską oraz odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. 

Wśród osób uhonorowanych znalazł się płk. Ryszard Kukliński, który pośmiertnie został mianowany na stopień generała brygady na wniosek ministra obrony narodowej. Akt nadania stopnia generalskiego odebrał Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego.

Za to wśród odznaczonych znalazła się torunianka, aktorka Małgorzata Kożuchowska. Prezydent Andrzej Duda w Belwederze przypiął jej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. To jedno z najważniejszych odznaczeń w Rzeczpospolitej Polskiej. Zostało ustanowione przez Sejm ustawą z dnia 4 lutego 1921 jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego. 

- Od zawsze bardzo ważny dla mnie i chyba wszystkich naszych rodaków "Dzień Niepodległości" dziś stał się szczególnym - pisze aktorka na swojej stronie facebookowej. - Zostałam bowiem odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z uwagi na prowadzoną przeze mnie działalność artystyczną. Odznaczenie, którym zostało wcześniej nagrodzonych wielu ważnych dla mnie artystów, miedzy innymi Jan Machulski, Tadeusz Nalepa czy opiekunowie mojego roku na studiach Maja Komorowska i Wieslaw Komasa. To dla mnie piękny dzień, cieszę się też, ze przeżywałam go z moimi najbliższymi. Gratuluję wszystkim odznaczonym dziś osobom, w tym towarzyszącej mi na zdjęciu Anicie Włodarczyk i dziękuję wszystkim, którym mnie wspierają.

Fani artystki są zaskoczeni tym wydarzeniem. Tak komentują ten fakt na jej stronie:

"Mimo mojej ogromnej sympatii dla Pani Kożuchowskiej nie uważam, żeby Jej obecny dorobek artystyczny zasługiwał na tego typu odznaczenie...no ale to efekt "dobrej zmiany", szkoda."

"Lubię Panią jako aktorkę, niemniej dziwnie się czuję czytając o tym odznaczeniu... tak jakoś mi to się nie skleja"

Niektórzy wytykają, że wyróżnienie dla Kożuchowskiej to efekt "dobrej zmiany", inni przypominają, że jej ojciec związany jest z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i działalnością Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Należy bowiem do grona Rady Naukowej uczelni. 

Tym samym wyróżnieniem co Kożuchowska została wyróżniona m.in. Halina Frąckowiak, Anita Włodarczyk i jej trener, Roman Kluska, Olga Malinkiewicz. 

Co sądzicie o wyróżnieniu dla Kożuchowskiej?

(K.F.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017