Rada Miasta Torunia podjęła decyzję o przyznaniu Medali „Za zasługi dla Miasta Torunia” na wstędze ośmiorgu osobom, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do rozwoju miasta, jego promocji oraz wspierania lokalnej społeczności.
To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez toruńskich radnych osobom fizycznym, prawnym oraz organizacjom, które szczególnie zasłużyły się dla miasta. Medal wykonany jest ze srebra, a jego awers przedstawia herb Torunia, salamandrę w płomieniach oraz dewizę „Durabo” („Przetrwam”). Na rewersie widnieją dane laureata oraz data przyznania nagrody. Wstęga medalu jest w barwach miasta.
Jan Adamiak – były przewodniczący Rady Miejskiej I kadencji, działacz opozycji antykomunistycznej, współtwórca toruńskiej samorządności. Zaangażowany w rozwój lokalnej demokracji i wspieranie społeczeństwa obywatelskiego.
Józef Jaworski – były wiceprezydent i przewodniczący Rady Miasta, działacz społeczny, współzałożyciel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zasłużony dla rozwoju służby zdrowia i pomocy potrzebującym.
Bogdan Major – wieloletni radny, przewodniczący Rady Miasta, inicjator wielu inicjatyw kulturalnych i społecznych, m.in. Towarzystwa Opieki Paliatywnej i Klubu Turystyki Górskiej „Karpaty”.
Waldemar Przybyszewski – były przewodniczący Rady Miasta i radny Sejmiku Województwa, zaangażowany w rozwój mieszkalnictwa jako prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zieleniec”.
Zdzisław Bociek – były prezydent Torunia (1996-1998), kluczowa postać w procesie wpisania toruńskiej Starówki na listę UNESCO. Aktywny w czasie stanu wojennego w podziemnych strukturach „Solidarności”.
Wojciech Grochowski – były prezydent Torunia (1998-2002), inicjator modernizacji infrastruktury, zainicjował budowę kluczowych dróg, w tym Trasy Średnicowej Północnej. Przygotowywał miasto do integracji z UE.
Danuta Zając – radna przez siedem kadencji, działaczka społeczna, zaangażowana w rozwój infrastruktury, organizację wydarzeń dla mieszkańców i pomoc osobom niepełnosprawnym.
Andrzej Glonek – długoletni dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, nadzorował kluczowe inwestycje, w tym budowę mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej.
Nazwiska laureatów zostaną wpisane do Księgi Honorowych Wyróżnień Miasta Torunia. To wyraz uznania dla ich wieloletniej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
Był Grzegorz Braun kandydował mogliście wybrać nie byłoby teraz tych problemów ale *%#)!& Polaczki więc płaczcie teraz swym losem biednym i xujo wym. Chcieliście Donalda chcieliście Europy to macie Berlin ma każdy dzień
Nauasia
23:36, 2025-07-06
To on uratował ŻYCIE 24-latki zaatakowanej w parku
Wychowali prawdziwego Anioła Stróża : Pan Blazej musi mieć cudownych Rodziców , ponieważ prawdziwego bohatera ci Państwo wychowali to dzięki niemu Pani Klaudia nie zginęła na miejscu. Odeszła wśród najbliższych. Dzięki Panu Błażejowi bo tylko on zareagował. Apelujemy do zprezydenta miasta zwykle dziękuje to za mało nagroda się należy i to nie byle jaka. On uratował kobietę. Jedni Rodzice wychowują cudownego dobrego człowieka inni wychowają bestie/zwyrodnialca
Aniela
23:33, 2025-07-06
Wenezeulski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Pani Gembicka ma rację, ale nie zdołała wskazać rozwiązania tej sytuacji, a rozwiązanie jest proste: trzeba przegonić rudego niemca i jego bandę i ukarać surowo za zddradde i zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. I będzie ład, porządek, bezpieczeństwo, rozwój i dobrobyt.
Wojas
18:10, 2025-07-06
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
Polak zastraszoną mniejszością we własnym kraju! W tę stronę pędzi ten zasrany lewacki nurt!
zakały ludzkie
17:05, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz