Zamknij

Prezydenta Torunia znów zabrakło u ojca Rydzyka. Przekazał jednak...

09:40, 05.12.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. archiwum/screen z filmu TVN 24
REKLAMA

Prezydenta Torunia znów zabrakło u ojca Rydzyka. Przekazał jednak...

Wczoraj (sobota) w Toruniu odbyły się 30. urodziny Radia Maryja. W naszym mieście pojawili się ważni politycy PiS - zarówno ministrowie jak i posłowie. Był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, zabrakło jednak prezydenta Torunia, Który często gościł na uroczystościach Radia Maryja. 

Prezydenta Michała Zaleskiego zabrakło we wrześniu w Toruniu na obchodach 'Dziękczynienia w Rodzinie', powstrzymały go obowiązki zawodowe.

Tym razem prezydent Torunia nie mógł się pojawić, bo zachorował na koronawirusa i do jutra (poniedziałek) przebywa w izolacji domowej.

Przekazał jednak list, który odczytał Arian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia.

Prezydent Michał Zaleski nie szczędził ciepłych słów pod adresem ojca Rydzyka i rozgłośni Radia Maryja.

-  Jubileusz 30-lecia działalności Radia Maryja potwierdza prastarą zasadę, że wielkie wyzwania i inicjatywy zawsze wytrzymują próbę czasu. Wyrastają one z przekonania, że postępowi cywilizacyjnemu powinna towarzyszyć troska o rozwój duchowy, patriotyczny i społeczny kolejnych pokoleń - napisał prezydent Michał Zaleski.

Michał Zaleski podkreślił też ogromną rolę Radia Maryja w Toruniu.

– Trzeba widzieć i doceniać to, że duszpasterski profil Radia Maryja wpisuje się w promocję chrześcijańskich postaw i kultury w polskich domach, ale także w charyzmat zgromadzenia ojców redemptorystów. Jest to dziedzictwo, które w Toruniu szanujemy z racji jego uniwersalizmu i dojrzałej formuły. Życzę, aby Radio Maryja było na polskiej ziemi znakiem mądrości i wzrastania ku dobru. Niech z Torunia zawsze płynie głos jedności i pokoju między wszystkimi Polkami i Polakami - napisał prezydent Michał Zaleski.

Całość dostępna jest poniżej.

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1638693865268[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KatolikKatolik

15 4

Ostatnie dwa zdania z życzeń to brzmi jak szyderstwo.....oby tak było to złoty cielec z Torunia musiałby naprawdę zrezygnować ze swojej niepohamowanej megalomanii i żądzy władzy.....a tak to tylko wyciera sobie gębę imieniem Pana Boga......ciekawe ile z tych pieniędzy pójdzie na ratowanie zabytkowych 700letnich kościołów w centrum Torunia a nie na rozbudowę socrealistycznego gniota GNE? 12:29, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OooOoo

15 1

Tow. gospodarz M. Zaleski też jest postępowy? Jak PRL to aktywny członek PZPR do samego jej końca, jak rządziła PO-PSL to on przechwalał się 5-krotną wizytą w Toruniu prezydenta B. Komorowskiego, gdzie objadał się z nim gęsinę do spóły z tzw. marszałkiem P. Całbeckim, teraz prawie ministrant dyrektora Rydzyka?? 14:40, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NorymbergaNorymberga

11 1

Prezydent bez maseczki ? Niedawno umierał na covida. Teraz lata i zaraża setki osób. Potencjalny morderca, to przez niego. Umrą starzy ludzie. 20:55, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SlowianinSlowianin

8 2

Zlot *%#)!& hazarow. Won z Torunia. 20:57, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%